İşte özlenen tablo

İşte özlenen tablo.15422
  • Giriş : 10.09.2007 / 09:20:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 18:23:34

Söğüt şenliklerine katılan Erdoğan ve Bahçeli, birlik mesajı verdiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu yıl 726'ncısı düzenlenen Söğüt şenliklerine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz yılların aksine beraber yürüyerek birlik mesajı verdiler.

Bilecik'in Söğüt ilçesinde düzenlenen Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri başladı. Söğüt Hükümet meydanında Ertuğrul Gazi'nin büstü önünde toplanan protokol ve Yörükler, Mehter Takımının ardından Ertuğrul Gazi Türbesine kadar yürüdüler.

Yaklaşık 1 kilometrelik yolu beraber yürüyen kortejin önünde Başbakan, bakanlar ve siyasi parti liderleri yer aldı. Geçtiğimiz yılların aksine bu yıl Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli birlikte yürüdüler. Erdoğan ve Bahçeli'ye BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'da eşlik etti.

Bilindiği gibi, geçtiğimiz yıllarda düzenlenen Söğüt Şenliklerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye birlikte yürümeyi teklif etmiş ancak Bahçeli bu teklifi geri çevirerek resmi protokolün arkasından partililerle birlikte yürümüştü. Bu ayrılık tören alanına taşmış, başbakan yuhalanmış ve pankart açılarak protesto edilmiş, Başbakan'ın yakın koruması ve yeğeni Ali Erdoğan yumruklanmış, AK Parti Tekirdağ otobüsünün de yolu kesilerek taşlanmıştı.

Bu yıl ise liderler omuz omuza yürürken, hükümet de törenlere büyük bir katılım gösterdi.

Alana Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile birlikte gelen Erdoğan, burada MHP lideri Devlet Bahçeli ile tokalaştı. Daha sonra BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun katılımıyla şenlik başladı. Erdoğan, Yazıcıoğlu, Bahçeli ve bakanlar kortejin ön sıralarında yürüdüler.

LİDERLER 'POŞU' BAĞLADI

Başbakan Erdoğan, liderler ve bakanların boyunlarına "poşu"bağladıkları görüldü. Yürüyüşün yapıldığı güzergahta üzerinde Ertuğrul Gazi ve Başbakan Erdoğan'ın resminin bulunduğu "sen tarihine sahip çıktın, bizler de sizlere sahip çıkacağız" yazılı ve "Osmanlı torunları" imzalı pankartın asıldığı görüldü.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Erdoğan'ın alana gelişinde bazı vatandaşlar "Türkiye seninle gurur duyuyor " şeklinde sloganlar atarken, Başbakan Erdoğan da el sallayarak onları selamladı.

Çevre illerden takviye ekipler gelirken, yoğun güvenlik önlemleri alındığı görüldü. Yürüyüşün yapıldığı güzergaha gül suyu döküldü.

Güzergaha çok sayıda Türk Bayrağı asıldı. Yürüyüş güzergahında bir kız çocuğunun "Tayyip amca, babama kadro verdiğin için teşekkürler" yazan bir döviz taşıması dikkati çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious