İşte PKK'lıların telefonlarındaki ilginç mesajlar!

İşte PKK'lıların telefonlarındaki ilginç mesajlar!.14206
  • Giriş : 22.11.2007 / 00:45:00
  • Güncelleme : 22.11.2007 / 00:52:28

PKK propagandası yaptığı iddiasıyla açılan davada örgütle ilgili ilginç mesajlar elde edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adana'da PKK propagandasını yaptığı iddiasıyla, aralarında bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın yeğeni belde Belediye Başkanı DTP'li Osman Keser'in de bulunduğu 12'si tutuklu 16 kişi hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bu sanıklardan birinin cep telefonunda, "PKKCELL'den büyük sürpriz. 750 kontör yükleyene Apo ile Cudi Dağı'nda akşam yemeği" şeklinde örgütle ilgili ilginç mesajlar elde edildi.

Adana'da PKK propagandasını yaptığı iddiasıyla, aralarında bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın yeğeni belde Belediye Başkanı DTP'li Osman Keser'in de bulunduğu 12'si tutuklu 16 kişi hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bu sanıklardan birinin cep telefonunda, "PKKCELL'den büyük sürpriz. 750 kontör yükleyene Apo ile Cudi Dağı'nda akşam yemeği" şeklinde örgütle ilgili ilginç mesajlar elde edildi

ADANA'da bir PKK'lı teröristin ölümünün ardından ailesince kurulan taziye çadırında örgütün propagandasını yaptığı iddia edilen, aralarında bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın yeğeni Adana'nın merkez Yüreğir İlçesi'ne bağlı Yakapınar Beldesi'nin Belediye Başkanı DTP'li Osman Keser'in de bulunduğu 12'si tutuklu 16 kişi hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Sanıklardan birinin cep telefonunda, "PKKCELL'den büyük sürpriz. 750 kontör yükleyene Apo ile Cudi Dağı'nda akşam yemeği" şeklinde örgütle ilgili ilginç mesajlar elde edildi.

Şırnak'ta 25 Eylül'de öldürülen PKK'lı terörist Mehmet Hamit Bayram'ın Adana'daki evlerinin önünde 2 Ekim'de taziye çadırı kuruldu. Aralarında bölücübaşı Öcalan'ın DTP'li yeğeni Osman Keser'in de bulunduğu yaklaşık 200 kişi, ellerinde PKK'lı teröristlerin fotoğrafları, sözde PKK bayrağı, bölücübaşının posterleriyle örgüt lehine sloganlar attı.

Bunun üzerine gözaltına alınan 16 kişiden Belediye Başkanı Keser, Fadile Bayram, Sabahattin Yıldız, Abdullah Temel, Mehmet Bayram, Fehmi Arslan, Salih Bayram, Fatma Bayram, Fehmi Bayram, Miran Aydemir, Murat Yıldız ve Ramazan Bayram tutuklandı. Yakup Almaz, Burhan Karavil, Ferhat Kutluk ve Hamail Bayram ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Soruşturma sonunda 16 kişi hakkında 'Yasadışı PKK terör örgütünün propagandasını yapmak' suçundan dava açıldı. Savcı sanıklar hakkında 1'er yıldan 3'er yıla kadar hapis cezası istedi. Önümüzdeki günlerde Adana 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak sanıklardan tutuklu Sabahattin Yıldız'ın cep telefonundaki örgütün propagandasıyla ilgili mesajlar da iddianamede yer aldı.

1000 KONTÖRE PKK KAMPINDA 1 AY TATİL !

Sanıklardan Yıldız'ın telefonundaki bazı mesajlar şöyle:

- "Müjde müjde namaz kılmadan, oruç tutmadan da cennete gidebilirsiniz? Nasıl mı? Bir ajan veya jitemci öldür, güneşe sırt üstü çevir, anında 100 sevap kazan, 1 ay içinde 7 tane öldür, cennet anahtarı cebine gelsin, çok öldür çok kazan."

- "Hey Kürt evladı Kürdistan soylu adın, gerilla soyadın HPG olsun, devletin Kürdistan, başkentin amed olsun, meclisi beyazsaray, toprağı Orta Mezopotamya olsun, partin PKK başkanı Apo olsun, 2007 Nevruzun kutlu ve ateşi bol olsun, bu mesaj kimin için ne mutlu Kürtüm diyenlere."

- "Tütündür sigaramız, dağlardır mekanımız, zağrostur evimiz, Diyarbakır canımız, Kürt halkı bizim kanımız, Öcalan başkanımız, gerilladır adımız, hancepek cephanemiz, Ameddir başkentimiz, şehitler gururumuz, Kaleştir silahımız, Nevruzdur bayramımız, PKK'dır partimiz, Türkler rakibimiz, tek yumruk olacağız, Kürdistan'ı kuracağız, kızıl bayrağı Kürdistan dağlarının doruklarına asacağız."

- "Yakmak isterdim bütün haritaları, sınır, mayın, tel örgü kalksın diye, söylemek isterdim her dilde özgürlük şarkısını, yasak koyanlar dillerden utansınlar diye, yeniden koymak isterdim, bütün alfabelere WX harflerini, Xezal, Berfin, Havin, Jiyan, Welat, kendi dilinde büyüsün diye, hayallerin bir bir idam edildiği, duyguların topluca kurşuna dizildiği, güneşin doğmasına rağmen karanlığın hüküm sürdüğü, Kürdistan'da sonsuza kadar hatırlanacaksın."

- "PKKCELL'den büyük sürpriz. 100 kontör yükleyene el bombası, 250 kontör yükleyene kaleşnikof seti, 500 kontör yükleyene Apo'yla tanışma fırsatı, 750 kontör yükleyene Apo ile Cudi Dağı'nda akşam yemeği, 1000 kontör yükleyene PKK kampında tam pansiyon 1 ay tatil, ayrıca her kontör alışınızda başkan Apo posteri hediye."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious