İşte PKK'nın yeni hedefleri!

İşte PKK'nın yeni hedefleri!.40794
  • Giriş : 01.11.2007 / 10:20:00

PKK'dan kaçan Ömer Korhamdu'dan çok önemli açıklamalar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

PKK'dan kaçan Suriye uyruklu Ömer Korhamdu, örgütün önümüzdeki günlerde alçaktan uçan helikopterlere Kannas ve Biksi gibi silahlarla saldırı yapmayı planladığını söyledi

Terör örgütü PKK'dan kaçan ve kayıtlara "örgütün suikastçısı" olarak geçen Suriye uyruklu "Şernaz-Ebu Hasan" kod adlı Ömer Korhamdu (25), Bingöl'de 4 orman işçisinin öldürülmesi ve 2 yıl önce yine Bingöl'de mayın döşenyerek 9 askerin şehit edilmesi eylemleri dahil 21 silahlı eyleme katıldığını itiraf etti.

Kandil’de dağında özel eğitim

Kandil Dağı'nda örgütün özel birimine suikastçı olarak alındığını belirten Korhamdu şöyle dedi: "Özel birimin temel eğitimi olan sabotaj, suikast, istihbarat eğitimi aldım. Bu eğitimde bana Rus yapımı Kanas keskin nişancı suikast silahıyla eğitim verildi. 1 yıllık eğitimden sonra keskin nişancı oldum. 17 kişiyle Erzurum'a geldim. Köylülerden aldığımız 8 torba gübre ile 6 kilo sentetik boyayı patlayıcı yapımında kullandık. Günlük ihtiyaçlarımızı köylülerden sağlıyorduk.

Kandil hakkında bilgi

Terör örgütünün Kuzey Irak'taki yapılanması ve kamp yerleri hakkında önemli bilgiler veren Korhamdu, "Kandil sahasında Şehit Harun, Şehit Ayhan, Dolekoge ve Zeli kampları var. Behdinan sahasında Zap ve Kurejahro kampları, Hınere sahasında Hakurk ve Haftanin, Zagros sahasında ise Avaşin ve Çarçela kampları bulunuyor.
Örgüt önümüzdeki dönemde mayınlama ve alçak uçuş yapan helikopterlere karşı Kannas ve Biksi gibi silahlarla saldırmayı planlıyor" dedi.

Köylüler oyunu AK Parti'ye kullanmış

22 Temmuz seçimlerinden önce Bingöl'ün Yedisu ilçesi köy ve mezralarına sık sık uğrayarak köylülerden bağımsız adaylara oy vermelerini istediklerini belirten Korhamdu, "Seçimden sonra da bu köylere uğradığımızda herkes bağımsız adaylara oy verdiğini söyledi. Ancak bu köylerden 15- 20 oy çıktığını tespit edince köylülerin yalan söylediklerini anladık" diye konuştu.

Roj TV için çekim

Kendisi ve bağlı bulunduğu grubun son 2 yılda Erzurum-Bingöl kırsalında 21 eylem yaptığını kaydeden Korhamdu, Yedisu ilçesi Ayanoğlu köyü yoluna döşedikleri mayının patlaması sonucu 9 askerin şehit olduğunu iddia etti. Korhamdu, "O mayının yerleştirildiği çukuru ben kazdım.

Bu eylemin görüntülerini Roj TV'ye göndermek için kameraya çektik. Dinarbey Köyü Muhtarı, evine çağırdığı muhabire kasedi verdi. Daha sonra kaset yakalanınca muhabir ve muhtar tutuklandı. Kartal Yaylası'nda ağaç kesmeye gelen 4 orman işçisinin öldürülmesi, 4'ünün yaralanması olayını da Bahtiyar, Şervan, Serhat, Tolhıldan ve Sidar kod adlı teröristlerle yaptık."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious