İşte Rektör Mesut Parlak'ı utandıran olay

İşte Rektör Mesut Parlak'ı utandıran olay .8788
  • Giriş : 28.02.2008 / 00:14:00
  • Güncelleme : 28.02.2008 / 00:19:07

Dün akşam özel bir televizyon kanalının bir canlı yayınına katılan İstanbul Üniversitesi Rektörü Mesut Parlak, Başbakan'ı görünce utancından köşe bucak saklanmasına sebep olan olayı şöyle anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Program sunucusunun "Başbakan olduktan sonra sayın Erdoğan size Tıp Fakültesi için yer vermek istemiş" hatırlatması üzerine Parlak şunları söyledi;

"Onu hiç açmayın orada büyük bir mahcubiyetim var benim. 1500 dönümlük bir arazi Olimpiyat Stadı'nın yanında... Sayın Başbakan o kadar içtenlikle bu işle uğraştı ve kısa sürede çözümledi bende demokratik bir süreç getirsin diye İstanbul Tıp Fakültesinin genel akademik kuruluna götürdüm yüzde 95'i istemedi. Neden bilmiyorum."

ORASI BENİM UTANCIM

"Orada kurulacak bir tıp fakültesinin 250 yıl boyunca İstanbul'un ihtiyacını karşılaşacaktı" diyen Parlak, ardından şu müthiş itirafı yaptı;

"Ben orada hata ettim. Hakikaten benim utancımdır ondan beri de böyle yani Başbakan'ı bir yerde de görsem saklanmaya çalışıyorum çünkü bu bir daha İstanbul Tıp Fakültesi'nin veya İstanbul Üniversitesi'nin önüne gelecek bir öneri değildir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious