İşte savaşın iki ayrı yüzü!

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

10 günlük bebekleri öldürürken gözlerini kırpmayan İsrail askerleri, spermlerini dondurmak için sıraya girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İsrail’e ait haber sitesi Netnews.com’un haberine göre kuzey İsrail'de çatışma başladığından beri yaklaşık 30 asker bir sperm bankası kurma hazırlığı içinde olan New Family Örgütü’ne sperm dondurmak için talepte bulundu.

Örgüte yazı yazan bir yedek asker, "Kız arkadaşımla 4 seneden beri beraber yaşıyoruz. Lübnan’a acil hizmet çağrısı aldım ve korkarım bana bir şey olacak. Herhangi bir felaket durumunda sperm dondurmak istiyorum" diyor.

Başka bir mesajda ise savaş sırasında hafifçe yaralanan 30 yaşlarındaki asker R. şunları söylüyor:

"Hastanede yaramın iyileşmesini bekliyorum. Şanslıyım ki sadece küçük bir yara aldım, ama daha kötüsü de olabilirdi. Sperm dondurma işleminin nasıl olduğu konusunda bilgi almak istiyorum. Bir daha bu kadar şanslı olamayabilirim."

Givati Tugay’ında zorunlu hizmetini yapan G. adlı asker New Family Örgütü’ne yazdığı yazıda şu ifadelere yer veriyor:

"Altı aydır evliyim. Eğitimden sonra, yakın bir zamana kadar arkadaşlarımla ön sınıra gideceğim, bana bir şey olduğu takdirde spermimi dondurmak istiyorum."

VARİS YARATMAK

New Family Örgütü’nün müdürü Irit Rosenblum, "Devlet askerlerinin hayatlarını tehlikeye atabilir, ama çocuk
Beyrut'un Chiah banliyösüne yapılan hava saldırısında ölen 16 sivilden biri olan 10 aylık daha ismi bile konmamış bebek enkaz altından gözyaşları içinde çıkarıldı.
yapmaları konusunda bir kısıtlama yapma hakları yok. Bu nedenle savaşın başlamasından beri yoğun ilgiyle karşı karşıyayız" diyor.

Çiftlerden gelen sperm dondurma taleplerinin yanı sıra, soylarının devam etmesini isteyenler ve anne babalarının torun sahibi olmalarını sağlamak için sperm donduruyorlar.

Rosenblum’a göre herkes ölmekten değil, sakat kalıp kısır olmaktan korkuyor. Bu nedenle sağlıklıyken sperm dondurmaya çalışıyorlar. Askere ilk girdikleri günden 45 yaşına kadar sperm dondurabilecek olan İsrail askerleri için "Biyolojik İstek" adındaki yasa için New Family Örgütü girişimini yenilendi.

Rosenblum’un açıklamasına göre "Bu noktadan sonra iki yol var: Birincisi; bir askerin yaralanması durumunda, spermini eşi kullanabilir. İkincisi ise bir kadın hiç tanımadığı ve tanımayacağı bir askerin spermini anne babasının isteğiyle kullanabilir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious