İşte sevgi!

  • Giriş : 03.12.2006 / 00:00:00

Sahipsiz Aleyna'ya sahip çıkan bir annenin hikayesi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dağ, Aleyna için "Bizimki anne-kız sevgisinden de öte bir şey. Gece yarısı beni uyandırıp yüzümü seviyor ve sonra yeniden uyuyor" dedi.

Aleyna ile aramızda ilk görüşte aşk var

Sevgi Dağ, görme engelli Aleyna'yı izinsiz nüfusuna aldığı için evlat edinemedi. Nüfus kaydının iptali davası sonuçlanan Dağ'ın, şimdi tek hayali var: Resmi annesi olabilmek.

İzmir'de annesinin 3 aylıkken terk etmek istediği görme engelli Aleyna'ya sahip çıkan, tedavi ettirebilmek için böbreğini satmayı bile düşünen Sevgi Dağ, evlat edinme davası açtı. Küçük kıza karşı duyduğu sevgiyle 5 yıl önce Türkiye'nin gündemine oturan Dağ, davanın bir an önce sonuçlanıp resmi anne olacağı günün hayaliyle yaşıyor. Sevgi Dağ, ilk görüşte bağlandığı Aleyna'yı kendisinin doğurduğunu söyleyerek minik kızı nüfusuna aldırdı ve yasadışı bu işlem nedeniyle kamuoyunda uzunca süre eleştirildi. Aleyna'yı evlat edinmek istiyordu ama önce yasal olmayan yollarla kaydına aldığı için iptal davası açması gerekiyordu.

'Geceleri yüzümü seviyor'

Karşıyaka 3'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığı 'nüfus kaydının iptali' davası ise bu yılın başında sonuçlandı. Bunun üzerine birkaç gün önce evlat edinmek için dava açan Sevgi Dağ'ın artık tek hayali, Aleyna'nın yasal annesi olabilmek. Dağ, yaşadığı zor süreçte, çocuğa karşı duyduğu sevgisinden bir an olsun şüphe duymayan, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne de minnet duyuyor. Aleyna şimdi 6 yaşında ve annesi olarak kabul ettiği 33 yaşındaki Dağ ile huzurlu bir hayat sürüyor. "Birbirimizi tutkuyla seviyoruz" diyen Dağ, aralarındaki ilişkiyi, "İlk görüşte aşk"a benzetiyor: "Gece yarısı uyandırıp yüzümü seviyor ve sonra yeniden uyuyor. Önceleri kimse anlamıyordu beni. Şimdi herkes kabullendi." Sevgi Dağ'ın avukatı Mehmet Erdek ise, evlat edinme davalarının uzun sürdüğünü belirterek, "Sistem biraz zor işlediği için davanın kısa sürede biteceğini sanmıyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious