İşte 'sınır ötesi'nin parolası

İşte 'sınır ötesi'nin parolası.7245
  • Giriş : 01.11.2007 / 09:08:00

Sınırötesi operasyonu başlatacak parola belirlendi: “Torunum dede dedi.”

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti milletvekilleri sınırötesi operasyonu başlatacak parolayı da belirledi: “Torunum dede dedi.”

Bir süredir grup toplantılarında ve Meclis koridorlarında heyecan dozu yüksek değerlendirmeler yapan milletvekilleri arasında, en gözde konu tezkere sonrası senaryolar. Milletvekilleri harekatın parolasını geçen hafta, “Sümeyye tatile çıksın” olarak belirlemişti. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı"na gönderme yapılan bu parolanın yanı sıra yine “Kıbrıs Fatihi Ecevit” sloganının bir benzeri de üretilmişti: “Irak Fatihi Erdoğan...”

Önceki gece Köşk"te gerçekleşen resepsiyonda, gazeteciler Başbakan"a, “Ayşe yine tatile çıkacak mı” sorusunu yöneltti. Erdoğan bu soruya, “Ayşe"ye takılmayalım, belki Fatma çıkar” esprisiyle karşılık verdi. Erdoğan resepsiyonda karşılaştığı sanatçı Gülben Ergen ve eşi Mustafa Erdoğan ile sohbet etti. Sohbetin konusu Atlas bebek ve Erdoğan"ın ilk torunu Ahmet Akif"ti. Atlas bebeğin konuşmaya başlayıp başlamadığını soran Erdoğan, “Benim torun 9 aylık. Baba, dede, anne diyor” dedi. Bu sohbetin
etkisiyle dün sabahtan itibaren parola kulislerinde “Sümeyye tatile çıksın” gözden düştü ve yeni parola, “Torunum dede dedi” şeklinde revize edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious