İşte size iki farklı resim!

İşte size iki farklı resim!.23798
  • Giriş : 13.04.2009 / 20:28:00
  • Güncelleme : 13.04.2009 / 21:03:32

Dünkü derbide çıkan olayların içinde bulunan milli futbolcuların henüz 6 gün önce bir açılışta samimi görüntüleri akıllarda soru işaretleri bıraktı!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki ezeli rekabetin 100. yılında dün gece Ali Sami Yen Stadı'nda oynanan derbi maç, karşılaşmanın son dakikasında yaşanan çirkin olaylar nedeniyle adına yakışmayan bir şekilde noktalandı.

Maç boyunca özellikle de milli takımdan arkadaş olan futbolcuların gergin tavırlarıyla gerilen ortam maçın son dakikasında kavgaya dönüştü. Yaklaşık 10 dakika süren kavga sonrasında Galatasaray'da Arda Turan ve Emre Aşık, Fenerbahçe'den ise Lugano ve Semih Şentürk karşılaşmanın hakemi Fırat Aydınus tarafından kırmızı kartla cezalandırıldılar.

Ancak çoğunluğu A Milli Takım futbolcusu olan oyuncuların gırtlak gırtlağa kavga etmeleri, birbirlerine yumruk atmaları ve maç boyunca kameralara da yansıyan bir şekilde birbirlerine küfür etmeleri maçı televizyonları başında izleyen milyonlarca insanı şoke etti.

Ancak, Ali Sami Yen Stadı'nda gırtlak gırtlağa yapışan futbolcuları henüz 6 gün önce eski futbolcu Saffet Akyüz'ün Bakırköy'deki mağazasının açılışında bir araya gelmişler ve samimi görüntüleriyle dikkat çekmişlerdi. Mağazanın açılışında Galatasaray'dan da Ümit Karan, Arda ve Sabri katılırken, Fenerbahçe'den ise Semih, Emre Belözoğlu ve Burak Yılmaz yer almıştı.

Mağazanın açılışında Emre Belözoğlu'nun basın mensuplarına yaptığı açıklama ise gerçekten çok ilginç: "Saha dışında Galatasaraylı futbolcularla çok iyi arkadaşız. Kazanan avantaj sağlayacak ancak ben sahada centilmence mücadele edileceğini düşünüyorum"


Fırat Aydınus'tan kırmızı kart gören Galatasaray ve milli takımın yıldız futbolcusu yaptığı açıklamada, Arda Turan ise, maçın keyfini çıkarmak gerektiğini, kendilerinin futbolcular olarak böyle yapacaklarını belirterek, "100 yıldır bu derbi oynanıyor. Sahada futbolcular centilmence mücadele edecektir. Sakatsız ve cezasız bir maç olsun" demişti.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*