İşte şöhretlerin seçimi

  • Giriş : 23.07.2007 / 09:03:00
  • Güncelleme : 23.07.2007 / 09:12:25

Sanat dünyasının tanınmış simaları da dün vatandaşlık görevini yerine getirdi. Ünlüler, gönüllerinde yatan partilere oy vermek için sandıklara koştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'nin kaderini belirleyen 2007 Genel Seçimleri bilindiği gibi dün yapıldı. Her vatandaş gibi müzik, sinema, televizyon dünyasının ünlüleri de oy vermek için sandıklara koştu. Kimi ailesiyle kimi de tek başına sandığın başında seçilmesini istedikleri partiye "evet" mührü bastı. İşte karelere yansıyan ünlüler...

KAYAHAN YASAĞI DELDİ

Kayahan oyunu Acarkent TED Koleji'nde 1008 nolu sandıkta kullandı. Eşi ve kızı Aslı Gönül'le birlikte giden sanatçı, "Biz sırf kızımın okulu için Gömeç'ten buraya taşındık. Tesadüf kızımın okulunda ve sınıfında oy kullandık. Hepimiz için hayırlısı olsun" dedi. Ancak ünlü sanatçı Kayahan oy verilen kabine yani ikinci bir şahsın olması kesinlikle yasak olduğu yere, eşiyle, kızı Aslı Gönül ve bakıcısıyla birlikte 4 kişi girerek kural ihlali yapmış oldu. Sanatçı fotoğraf çekildiğini fark ettiği anda kabinden çıktı.

Hayırlı olsun

Ünlü manken Deniz Akkaya, oyunu Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde verdi. Seçimle ilgili hiç konuşmayan Akkaya, "Vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Herkes için hayırlı olsun" diyerek evin yolunu tuttu.

Yanlış mühür bastı

Mehmet Ali Erbil ve eşi Tuğba Erbil, Yeniköy'deki Orgenaral Emin Alpkaya İlköğretim Okulu'nda oy kullandı.

Tuğba Erbil'in oyu, hem partiye, hem de bağımsız adaylardan birine evet mühürünü bastığı için kabul görmedi. Duruma üzülen Erbil böylelikle çok konuşulan oy pusulasının yalnışlığına kurban gitti.

Zamanlama kötü

Ünlü sanatçı Adnan Şenses oyunu Mehmet Ali Büyük Anlı Ticaret Meslek Lisesi'nde kullandı. Şenses, "MHP'ye oy verdim.

Atatürk ilke ve inkılaplarını sahiplenen, milliyetçi bir politikaya sahip olduğu için bu partiyi tercih ettim. Çok önemli bir seçimdi. Mevsim olarak kötü bir zamandı, herkesin tatil yaptığı anda böyle bir seçim konması yanlıştı" dedi.

Aile boyu gittiler

Sanatçı Cüneyt Arkın İstanbul, Lütfü Banat İlköğretim Okulu'nda oy verdi. Oy kullanmaya tüm aile bireyleriyle giden Arkın, "Oy kullanmak için oğlum Londra'dan geldi. Herkes palavra atıyor, iktidarı muhalefeti. Türkiye'nin hali iyi değil. Bankalarımız, limanlarımız, Telekom, Erdemir gitti. Yoksulluk açlık var, işsizlik var. Bu ülkeye bu bahtsız halka yardım edecek kim varsa onun yanındayım, ellerinden öperim. Biz ailecek iki parti arasında gittik geldik ama sonunda CHP'ye oy verdik" dedi.

Kendisine 'Evet' dedi

Urfa'dan bağımsız olarak milletvekili adaylığını açıkladıktan sonra Genç Parti'ye katılan ve İstanbul'dan aday olan İbrahim Tatlıses, Florya Şenlikköy İlköğretim okulunda kendisi için "evet" dedi.

Seçim sonucuyla ilgili fikri sorulan Tatlıses, "Kazanamazsam bile siyaseti bırakmayacağım. Mustafa Kemal Atatürk ‘Türk milleti zekidir, Türk milleti çalışkandır' demiş. Bunu beynimize yazarak yola çıktık. Hangi parti olursa olsun herkesten rica ediyorum; insan için çalışılsın, çevre için değil. Eşe, dosta, akrabaya hizmet vermeyelim. Ülkenin en ücra köşesindeki bir vatandaş bile benim kardeşim, anam, bacım gibidir" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious