İşte Song gerçeği

  • Giriş : 19.02.2007 / 00:00:00

Kamerunlu futbolcunun Gerets ile yaşadığı gerginlik ne ilk ne de son olacak gibi görünüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay 2005’te başladı

Rigobert Song Galatasaray’a imza attığında, Özhan Canaydın yönetiminin yaptığı en önemli transferlerden biri olarak lanse edilmişti. Tecrübeli futbolcu savunmadaki duruşuyla bu düşünceyi haklı çıkartmış ve Sarı-Kırmızılı taraftarların sevgilisi haline gelmişti. Ancak Song’un takım içinde yarattığı sorunlar bitmek bilmedi. Bunların ilki 11 Eylül 2005’teki Sivasspor maçının sabahında yapılan kahvaltıda meydana geldi. Olayın kahramanları Song ile Gerets’ti.

Sandalye fırlatacaktı

Futbolcuların önünde söz düellosuna başlayan ikili, gerginliğin ardından birbirlerinin üzerine yürümüştü. Hatta Song’un Gerets’e sandalye fırlatmaya yeltendiği iddia edilmişti. Deneyimli çalıştırıcı buna rağmen herhangi bir komplekse yenik düşmemiş, Song’u o akşam oynatmış ve Galatasaray maçı 2-0 kazanmıştı. Belçikalı hoca ile Kamerunlu futbolcunun arasında o günden beri soğukluk var. Ancak profesyonellik gereği, bunu dışarıya yansıtmamaya çalışıyorlar.

Antrenmana çıkmadı...

Song’un vukuatları bu kadarla sınırlı değil. Mart 2006’nın son günlerinde parasını alamadığını dile getiren tecrübeli oyuncu, idmanlara çıkmamıştı. Song idmanlara çıkmayınca Gerets tarafından kadro dışı bırakılmış, Cim Bom 1 Nisan 2006’da Ali Sami Yen Stadı’nda oynanan Gençlerbirliği maçını ‘Songsuz’ 3-0’lık skorla kazanmayı başarmıştı. Bu sezonun ilk yarısında Fenerbahçe karşısına çıkmayan Kamerunlu’nun hasta olduğu açıklanmıştı ama kafalarda bir soru işareti vardı.

Bardağı taşıran damla

Öyle ki, tüm takım tesislerde balık yemiş ancak sadece Song’un midesi rahatsızlanmıştı. Ayrıca kulübe yakın çevrelerce, başarılı oyuncunun yine para sorunu çıkarttığı da ileri sürülmüştü. Önceki gün Gaziantep deplasmanında yaşanan olay bardağı taşıran son damla oldu. Hocasının üzerine 25 metre depar atarak giden ve Gerets’in sert uyarısına aynı şekilde karşılık veren Song, taraftarın da tepkisini çekti. Kamerunlu’ya herhangi bir ceza verilip verilmeyeceği ise merak konusu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious