İşte tatil olan il ve ilçeler!

İşte tatil olan il ve ilçeler!.16707
  • Giriş : 26.02.2009 / 18:24:00

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle bazı yerlerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime ara verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

KÜTAHYA

Kütahya il merkezi ve ilçelerinde etkisini sürdüren kar yağışı ve tipi nedeniyle taşımalı sistemle hizmet verilen ilköğretim okullarında yarın eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden verilen bilgiye göre, il genelinde dün gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı ve tipiden ulaşımda güçlük yaşanması nedeniyle il merkezi ve ilçelerde, taşımalı sistemle eğitim öğretim verilen okulların yarın tatil edilmesi kararlaştırıldı.

Taşımalı sistem kapsamı dışında kalan ilköğretim okulları ile lise ve dengi okullarda tatilin söz konusu olmadığı, bu okullarda yarın eğitim öğretime devam edileceği belirtildi.

KARAMAN

Karaman'ın Sarıveliler, Ermenek ve Başyayla ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitime ara verildi.

Sarıveliler Kaymakamı Murat Karasu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar kalınlığının ilçe merkezinde 35 santimetreyi, yüksek yerlerde ise 60 santimetreyi bulduğunu söyledi.
Karasu, halen devam eden kar yağışı nedeniyle Sarıveliler'de bugün öğleden sonra ve yarın, ilk ve orta dereceli okulları tatil etme kararı aldıklarını belirtti.

Öte yandan, Ermenek ve Başyayla ilçelerinde de ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

BÜYÜKORHAN'DA EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Bursa'nın Büyükorhan ilçesinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Alınan bilgiye göre, etkili kar yağışı nedeniyle Büyükorhan'da okullar bugün tatil edildi. Ayrıca ilçeye bağlı köylerle ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Bursa-Ankara kara yolu Ümitalan rampasında ise zincirsiz yüksek tonajlı araçların yolu kapatması nedeniyle trafik akışı bir süre güçlükle sağlandı.

Yetkililer, gereken müdahalenin yapılarak bölgede yolun açıldığını, ancak zincirsiz araç geçişine izin verilmediğini bildirdi.

ANTALYA'NIN KORKUTELİ İLÇESİ

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

Korkuteli Kaymakamı İbrahim Sevimli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildiğini kaydetti.
Kaymakam Sevimli, kar yağışı nedeniyle Korkuteli-Antalya ve Korkuteli-Fethiye kara yollarında trafiğin kontrollü olarak sağlandığını bildirdi.

İlçe merkezinde 20 santimetreye ulaşan kar nedeniyle bazı köy yollarının ulaşıma kapandığını belirten Sevimli, Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü ile Özel İdare Müdürlüğü ekiplerinin köy yollarını açma çalışmalarına başladığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*