İşte tepkileri çeken Atatürk posteri

İşte tepkileri çeken Atatürk posteri .6303
  • Giriş : 17.06.2009 / 09:00:00

Uşak'ta yapılan kura töreninde salona asılan Atatürk posteri törene damgasını vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Uşak'ta aile hekimlerinin belirlenmesi için yapılan kura töreninde salona asılan Atatürk posteri törene damgasını vurdu. Atatürk'e benzemeyen poster törene katılanların tepkisini çekti. Atatürkçü Düşünce Derneği, Sağlık Müdürlüğü'nün bu hatasını skandal olarak nitelendirdi.

Aile Hekimliği konusunda pilot illerden olan Uşak'ta sağlık merkezlerinde çalışacak aile hekimlerinin belirlenmesi için Atatürk Kültür Merkezi toplantı salonunda kura çekimi gekrçekleştirildi. Toplantıya Uşak Vali Vekili Ertuğ Şevket Aksoy'un yanı sıra Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin, İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı, Çevre ve Orman Müdürü Ramazan Toker, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve hekimler yer aldı. Salonda aile hekimliği için yerleri belli olacak hekimler heyecanla beklerken herkesin dikkatini salonda yer alan Atatürk posteri çekti. Aslına benzemeyen ve kötü bir çizim örneği olan Atatürk posteri, tören sonuna kadar salonda kaldı.

UŞAK KÜLTÜR MERKEZİ GETİRMİŞ
Organizasyonu yapan İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı, poster bulamadıkları için özel bir organizasyon şirketi olan Uşak Kültür Merkezi'nden yardım aldıklarını, poster geldikten sonra Atatürk'e benzemediğini farkettiklerini söyledi. Taşçı, "Salona gelince dikkatimi ilk çeken poster oldu. Biz bu konuda çok hassasız. Aile hekimliği kuralları için yapacağımız toplantıda Atatürk posteri olmasını istedim. Fakat poster bulamayınca Uşak Kültür Merkezi isimli organizasyon şirketinden yardım aldık. Onların gönderdiği poster de bu olmuş. Biz de son ana kadar posterin ne olduğunu bilmiyorduk. Değiştirmek isterdik, fakat çok geç kaldık" dedi.

"BU BİR SKANDAL"
Olayın bir skandal olduğunu belirten Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ercan Uzun, " Önemli bir resmi toplantıda Atatürk'e benzemeyen bir resmin asılmış olmasını tesadüf olmadığını düşünüyoruz. Biz daha önce Uşak'ta bu tür toplantılarda Atatürk'e benzemeyen resimlerle karşılaştık. Atatürk'ün ilkeleri ve devrimlerini bu ülkeden yok edemeyenler bu tür toplantılarda Atatürk'e benzemeyen resimleri asarak yok edeceklerini sanıyorlar. İl Sağlık Müdürlüğü'nde Atatürk posteri olmaması skandal. Bu, ülkenin kurucusuna gösterilen bir samimiyetsizliktir. Bilerek yapıldığını düşündüğümüz bu olayı kınıyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*