İşte teröristbaşının çirkin tezgahı

İşte teröristbaşının çirkin tezgahı.13791
  • Giriş : 17.11.2008 / 12:31:00
  • Güncelleme : 17.11.2008 / 12:32:36

Sakık'a göre Öcalan'ın yeni planladığı yalanı, ‘Bana cinsel tacizde bulundular’ olacakmış.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan PKK'nın eski iki numarası Şemdin Sakık, İmralı'ya mektup yazarak, Abdullah Öcalan'ın önümüzdeki günlerde sahneye koymaya hazırlandığı oyunu gözler önüne serdi. Akan kanın durması için Abdullah Öcalan'dan yalanlarına son vermesini isteyen Sakık, 'Saçımı zorla tıraş ettiler', 'Beni gizlice zehirliyorlar', 'Kötü muamele görüyorum' şeklinde yalanlarına bir yenisini daha eklemeye hazırlandığını ve bunu da kendisinin şimdiden deşifre ettiğini söyledi.

KÜRTLERE ZARAR VERİYORSUNUZ

Şemdin Sakık 2 Ekim 2008 tarihli mektubunda, Öcalan'ın yerel seçimler öncesi şiddeti tırmandırmak için yaptığı yalan açıklamalarla Kürt sorununu çözümsüzlüğe ittiğini belirterek 'Açıklamalarınız Kürtlere çok zarar veriyor ve Kürt sorununun konuşulmasını imkansızlaştırıyor' dedi.

CİNSEL TACİZ İFTİRASI ATACAKSIN

Sakık, Öcalan'a 'DTP'lileri sokaklara dökmek, dağdakileri hareketlendirmek için bütün yolları denediniz. Yeni bir tahrik yalanı hazırladığınızı da çok iyi biliyorum. Seçimlere az bir süre kala Güneydoğu'yu yangın yerine çevirip DTP'li belediyeleri AKP'ye kaptırmamak için 'Bana cinsel tacizde bulundular' yalanını söylemeye hazırlandığınızı biliyorum. Sakın böyle bir şey yapmayın. Şimdiden tezgahınızı açıklıyorum, gerisi size kalmış' diye seslendi.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*