İşte TSK'nın 'Bedelli Askerlik' yanıtı

İşte TSK'nın 'Bedelli Askerlik' yanıtı.12581
  • Giriş : 06.03.2009 / 13:03:00
  • Güncelleme : 06.03.2009 / 13:09:23

Gündeme getirilen 'Bedelli Askerlik' talebine Genelkurmay son noktayı koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bedelli askerlik bekleyenlerin internet üzerinde kurduğu oluşum, işi IMF Başkanı Kahn'a mektup yazmaya kadar götürdü. Mektupta 'bedelli parası Türkiye'ye yeter' denildi.

TSK "ÇALIŞMA YOK" DEDİ

Tartışmalar üzerine TSK'dan bedelli askerlik isteyenleri üzecek jet açıklama geldi. Genelkurmay Bakanlığı İletişim Dairesi Başkanı Metin Gürak, haftalık bilgilendirme toplantısında "bedelli askerlik çalışmamız yok" açıklamasını yaptı.

IMF BAŞKANINA MEKTUP YAZDILAR

5 binden fazla üyesi olan bedelli askerlik bekleyenlerin oluşumu, hem Bankalar Birliği Başkanı (TBB) Ersin Özince'ye hem de IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'a mektup yazdı.

IMF Başkanı'na yazılan mektupta 'Yaşanan krizde her ülkenin kendi çözüm modeli mevcuttur. Türkiye bugüne kadar saklı tuttuğu kendi özkaynaklarıyla çözüme ulaşma formulünü uygulayabilecek ülkelerden biridir. Bu formulün ana cıkış noktalarından biri 'bedelli askerlik'tir' denildi.

BEDELLİ PARASI TÜRKİYE'YE YETER

'biz vatanımız için gerekirse evimizi, arabamızı satıp bu bedeli ödeyeceğiz. Türkiye ekonomisinin bu kötü gidişine daha fazla sessiz kalmayacağız. KDV oranının yüzde 20'lere çekilmesine, vatandaşın daha fazla aç ve işsiz kalmasına izin vermeyeceğiz' denilen mektupta Türkiye'nin IMF'den gelecek krediye ihtiyacı olmadığına dikkat çekildi. Mektupta 'Sadece bedelli askerlik uygulaması ile 7.5 milyar dolar sıfır maliyetli kaynak yaratılabilir. IMF'ye ihtiyacı olmayan bir ülkede yapmaya çalıştığınız uygulamanıza şiddetle karşı çıkıyoruz. Lütfen bizi rahat bırakınız' denildi.

BANKALARA ÇAĞRI YAPTILAR

Star gazetesine daha önce yaptıkları açıklamada, bedelli askerlik için kişi başı 7 bin 500 Euro ödeyebileceklerini söyleyen oluşum üyeleri, Özince'den bedelli askerlik için uygun kredi koşulları yaratılmasını, IMF'den ise Türkiye'yi rahat bırakmasını istediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*