İşte Türkiye'nin önde gelen gazetelerinin manşetleri

İşte Türkiye'nin önde gelen gazetelerinin manşetleri.21141
  • Giriş : 22.09.2007 / 09:04:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:06:01

Türkiye'nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberlerine ulaşın.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mahalleye göre uygulama
Greens Alışveriş Merkezi’nin Fatih’teki Çapa şubesinde, içki reyonlarının önü beyaz kağıtlarla kapatıldı. Diğer semtlerdeki şubelerde ise böyle bir uygulama görülmedi. Greens Genel Müdürü Bilgin, "Oradaki arkadaşların hatası, kağıtlar kaldırılacak" dedi.

Kutuplaşma tuzağına düşmeyelim refah ve çağdaşlığa odaklanalım
Yeni anayasa tartışmasında laikliğin öne çıkmasının, bazı hükümet üyeleri, parti mensupları ve yerel yöneticilerin, geçmişteki eylem ve söylemlerinden kaynaklandığını kaydeden TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, "Kutuplaşma tuzağına düşmeden, ülkeyi güçlendirecek ve toplumun kendisini yenilemesini sağlayacak bir siyasal-toplumsal yapının kurulması için çalışmak zorundayız" dedi.

 

TÜSİAD yine uyardı
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, hükümete 'Anayasanın nasıl değiştirileceğine ilişkin olarak kendinize özgü yöntemler öneremezsiniz' mesajını verdi.

Eşini döven İngiliz vekile tutuklama
Muhafazakâr Parti Milletvekili Andrew Pelling, karısını dövdüğü iddiasıyla tutuklandı. 48 yaşındaki vekil kefaletle serbest bırakıldı.

 

Patronlar uyardı
Yalçındağ: Kökten değişiklik yapılacaksa, bütün kesimler sürece katılmalı. Koç: Laiklik tanımıyla uğraşmak yerine, çağdaş demokrasi için çalışalımGül devrede
Görev ve yetkileri arasında "devlet organlarının uyumlu çalışmasını gözetmek" de bulunan Cumhurbaşkanı Gül, bunun için ilk adımı attı. Gül, görev süresi aralık ayında dolacak YÖK Başkanı Prof. Teziç'i Köşk'e çağırdı. Görüşme önümüzdeki hafta yapılacak.Skandal
Devletin zihinsel engellişer için verdiği 380 YTL'lik katkı payını almak amacıyla Konya'da devlete ait rehabilitasyon merkezinin normal çocuklara zihinsel engelli raporu çıkarttığı anlaşıldı.

 

Başbakan da YTL'ye döndü
Başbakan Erdoğan’ın mal varlığı Başbakanlık Basın Merkezi tarafından açıklandı. Son bildirimden bu yana dolardan YTL’ye döndüğü gözlenen Erdoğan’ın mal varlığı 2 milyon YTL’yi aştı. Başbakan’ın 312 bin 500 YTL alacağı dikkat çekerken, bunun adresi belirlenemedi


Pamuk-Rüşdi düellosu
Edebiyat dünyasının iki önemli ismi New York’ta fikir düellosu yapacak. Orhan Pamuk ve Salman Rüşdi’nin karşı karşıya geleceği tartışmanın tüm biletleri satıldı.
 

Uyarı üstüne uyarı
Yargı ve üniversitelerden sonra TÜSİAD da tek partinin hazırladığı anayasaya karşı çıktı

 

İşte Teziç'in anayasası
Sivil anayasa çalışmasının askıya alınmasını isteyen YÖK Başkanı Erdoğan Teziç'in, 1992 yılında TÜSİAD için anayasa taslağı hazırladığı ortaya çıktı.

 

Başı açtırılan kızların acısını çok iyi biliyoruz
Üniversite eğitimine devam edebilmek için her gün okul kapılarında başını açmak zorunda kalan arkadaşlarının durumuna şahit olan öğrenciler, bu haksızlığın yüreklerini sızlattığını ve yasağın bir an önce kaldırılması gerektiğini söylediler.Ne demişti? Ne oldu?
Fenerbahçe, Başkan Aziz Yıldırım'ın çizdiği rotada Avrupa basamaklarını koşar adım tırmanmaya devam ediyor.

Al Adriano'yu ver Alex'i
"Adriano'yu Ocak'ta size verelim. Ancak karşılığında Alex'i isteriz!" F.Bahçe yönetimi, Zico'nun Adriano'yu çok istemesine rağmen İtalyan kulübünden gelen bu öneriyi geri çevirdi.

Hedge fon şirketleri batarken yöneticileri dolar milyarderi oldu
Temmuz ayında ABD mortgage piyasasında yaşanan batık kredi sorunu, 5 yıldır likiditede yaşanan bolluk ve yüksek risk iştahı sayesinde 2 trilyon dolara yakın parayı döndüren hedge fonların panik satışına gitmesiyle içinden çıkılması zor bir krize dönüştü.

CNNTÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious