İşte uçak faciasından tek kurtulan

İşte uçak faciasından tek kurtulan.4580
  • Giriş : 11.01.2007 / 00:00:00

Bağdat Belen Havaalanı’nda piste çakılan uçaktaki 34 yolcu ve mürettebatın ölümü Türkiye’yi yasa boğdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Uçaktaki kişilerin kimlikleri belirlenmesine rağmen yaralı olan yolcunun kimliği belirlenemedi. Acı haberin ulaşmasından itibaren kaderleri aynı noktada kesişen 35 kişinin ailesi de aynı duayı ediyordu: “Kurtulan yolcu inşallah bizimkidir.”

Ancak ağır yaralanan ve yüzü tanınmayacak halde olan yolcu da kendinde olmadığı için ismini söyleyemedi. Umutlar, dün gün boyunca sürdü. Kazanın üzerinden 32 saat geçti. Aileler umutlarını sürdürdü. Sonunda beklenen açıklamayı Adana Valisi Cahit Kıraç yaptı: Ağır yaralı kurtulan mucize kişi Mardinli Abdülkadir Akyüz. Akyüz’ün yakınları sevince boğulurken, diğer ailelerin büyük umutları sona erdi.

Kıraç’ın yaralı yolcunun evli ve iki çocuk babası vinç operatörü Abdülkadir Akyüz (31) olduğunu açıklaması üzerine orada bulunan amcası Ahmet Akyüz, sevincinden ne yapacağını şaşırdı. Amca Akyüz, mucize yolcunun Mardin Dargeçit Saray Mahallesi’nde oturan ailesine telefonla müjdeli haberi verdi.

Abdülkadir Akyüz’ün 6 ay önce iş aramak için Adana’ya geldiği öğrenildi. Irak’ta iş bulan Akyüz, bir önceki kafileyle Bağdat’ta gidecekken uçağı kaçırdığı için düşen uçakla Bağdat’a doğru yola çıktığı öğrenildi.

Akyüz’ün , dün cenazelerin geldiği uçakla getirilmesi beklenirken durumu ağır olduğu için Adana’ya getirilmedi. Şimdi tüm dualar Bağdat’taki hastanede tedavisi süren Akyüz için.Kurtuluş öpücüğü

IRAK’ta iş yapan Adana’daki firmanın bir yetkilisi ve 4 çalışanı, Bağdat’ta havaalanına iniş sırasında düşen uçakta yer olmayınca, zorunluluk dolayısıyla binemediler ve mutlak ölümden döndü.

Kazada arkadaşlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Hayri Arıkan “Üç kişiyle beraber valizlerimizi hazırladık. Ancak, uçakta yer olmayınca binemedik. Ölenler arkadaşımdı. Bombalanma korkusuyla çalışmıştık. Kurtulduğuma sevinemedim” dedi. İki aylık eşi ise kurtuluş öpücüğü verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious