İşte ünlü isimlerin ikinci mesleği

İşte ünlü isimlerin ikinci mesleği.10256
  • Giriş : 07.06.2009 / 22:52:00

Birbirinden ünlü bazı isimler sadece ilgilendikleri alanla değil tasarımcılıkla da uğraşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kimi bunu sadece yardım için yaparken, kimi ise ürettikleri fikirlerden iyi para kazanıyor. İşte onlar...

Sanat camiası peşinde

ECE SÜKAN:

Ünlü manken geçtiğimiz yıllarda el attığı moda tasarımcılığını 'Ece Sükan Vintage' isimli mağazasıyla pekiştirerek yurtdışından da ürünler getirtmeye başlamıştı. Sanat camiasından da çok rağbet gören bu tarz, Sükan'ın başarısını da beraberinde getirdi.

Çağla Şıkel: Emre Altuğ ile mutlu bir evlilik yapan Şıkel, tasarladığı şapka, bandana ve pantolon askılarını 'Shic-L' markasıyla A46 mağazalarında satışa sundu.

Zeynep Tokuş: Eşinden boşanan oyuncu merak sardığı tasarımcılıkta sınıf atlayarak geçtiğimiz günlerde kendisine Bebek'te bir mağaza açtı. Mağazasında sadece kendi yaptığı kıyafetleri satan Tokuş, büyük beğeni topluyor.

HEPSiNi BAĞIŞLIYOR

Ünlü sanatçının müzisyen kimliğinin yanı sıra hayır işlerine de bir hayli düşkün olduğu biliniyor. Evinde, yastık, tabak, kolye gibi tasarımlar yapan Aksu, müzayedeye çıkarılan objelerin gelirini yardım kuruluşlarına bırakıyor. Sevilen sanatçı uzun zamandır sahne ayakkabılarını ve aksesuarlarını da tasarlıyor.

TUBANA MARKASI

Şovmen Mehmet Ali Erbil'in eşi Tuğba Erbil de, tasarımcı Sedef Çalarken ile birlikte birkaç yıldan bu yana tişört tasarlıyor. 'Tubana' markasıyla satışa sunulan tişörtlerin yanı sıra Erbil, şu aralar çocuk çantaları da yapıyor.

KÖPEK iÇiN AKSESUAR

Tarkan'ın eski sevgilisi avukat Bilge Öztürk, gecen yıl tasarımcılığa başladı. Tarkan ile aldıkları Terrier cinsi köpekleri için uygun çanta ve aksesuar bulamayan Öztürk işe koyuldu. Yaptıklarını da köpeği Fındık'ın ismindeki sessiz harflerden oluşan 'fndk' markasıyla pazarlamaya başladı.

Batuhan ÖZKARDEŞLER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*