İşte ünlülerin bayram anıları

İşte ünlülerin bayram anıları.6619
  • Giriş : 20.12.2007 / 06:16:00
  • Güncelleme : 20.12.2007 / 00:14:40

Ünlü sanatçılara bayram anıları soruldu. İşte birbirinden ilginç anılar...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ALİŞAN:

“Şöhret olmadan önce Kurban Bayramı’nda aile geniş olduğu için büyükbaş hayvan kesiyorduk. Ancak bir bayram geç kalınca büyükbaş hayvan bulamadık ve tam 13 tane koç aldık. Kamyona doldurduğumuz kurbanlıkların çobanlığını ben üstlenmiştim. O bayram sabah saat 7’de başladığımız kesim, akşam 20.00’yi bulmuştu ve ev mezbaha gibi olmuştu. Hiç unutamadığım anımdır.”

EBRU GÜNDEŞ

“Bayramlar benim için ekstra acıları olan günler demekti. Çocuk yüreğim yine de umutlanır, belki babam bu bayram çıkar gelir diye beklerdim. Ama her bayram aynı düş kırıklığını yaşardım. Babam gelmezdi.”

ECE ERKEN

“En güzel bayram anımı 1999 yılında Paris’te yaşadım. Bayram tatili için Nefise Karatay ve iki kız arkadaşımızla Paris’e gitmiştik. Orada alışveriş yaptık ve bütün paramızı alışverişe verince beş parasız ortada kalmıştık. Havaalanına gitmek için Türkiye’deki arkadaşlarımızdan borç para istemiştik. Çılgın bir bayramdı bizim için.”

GÜLBEN ERGEN

“Bayram anısı olarak şunu hatırlıyorum: Altı yaşındayken hayalini kurduğum kırmızı pabuçları, bayram sabahı kalktığımda başımın ucunda gördüğümde dünyalar benim olmuştu. Ve o gün bayramlık ayakkabıları giyerek, el öpmeye tüm komşulara gitmiştim. O gece o ayakkabılarla birlikte uyumuştum.”

HÜLYA KOÇYİĞİT

“Gülşah dünyaya geldikten sonra, onunla birlikte yaşadığım ilk bayramı unutamam. Öylesine mutluydum ki, anne olarak ilk bayram heyecanıyla adeta kanatlanıp uçmuştum.”

METİN AKPINAR

“Doğup büyüdüğüm Aksaray ve orada yaşadığım bayramları unutmam mümkün değil. ‘Çingene Hakkı’nın konağında otururduk ve bayramın ilk günü ev ahalisinin bayramlaşması büyük bir töreni andırırdı. Tabii ben de biriktirdiğim harçlıklarımla çok mutlu olurdum.”

MUAZZEZ ERSOY

“Unutamadığım bayram anısı denilince aklıma, bayramda kurulan sofralarımız geliyor. Annemin yemekleri, babamın gelen misafirlerle yaptığı sohbetler çok güzel olurdu. Arada bir de bana şarkı söylettirirlerdi. Hey gidi günler…”.

NİLÜFER

“Cihangir’de otururduk ve dördüncü kattaydık. Ailenin tek çocuğuydum ve annem beni oynamak için pek sokağa bırakmazdı. Bu nedenle bayramlar benim için ailece dış dünyaya açılmanın keyfi demekti. Bayramlarda hiç canım sıkılmazdı.’

SEZEN AKSU

"Bayram demek, çocuk demektir.İzmir'de çocukluğumda , en büyük zevkimbabaannemin elini öpmekti.Para-pul değil de, onun bana hediye ettiği misler gibi kokan mendilleri unutamıyorum. O bmayramlar bambaşkaydı"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious