İşte ustaların derbi yorumu!

İşte ustaların derbi yorumu!.13903
  • Giriş : 14.05.2009 / 14:58:00

Usta spor yazarları, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisini değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fortis Türkiye Kupası finalinde ezeli rakibi Fenerbahçe'yi farklı devirerek 8. kez kupayı müzesine götüren Beşiktaş, spor yazarlarından övgü alırken sarı lacivertli ekip ağır eleştirilere maruz kaldı. İşte Türkiye'nin önde gelen spor yazarlarında final yorumları:

RIDVAN DİLMEN - KIZAMAM BU OYUNCULARA

Aragones oyuncularını bütün Türkiye"ye rezil etti. Ama benim gözümde rezil olmadılar. Çünkü Aragones"in müdahalesine kadar çok iyi oynadılar ve kazanmaya çok yakındılar.Beşiktaş"ı kutlarız.

ERMAN TOROĞLU - İLAHİ ADALET

Yalnız dün Kordon"daotururken bitişik masada hangi takımı tuttuğunu bilmediğim bir şahıs enterasan bir şeysöyledi. Dedi ki: "Erman Hocam akşam oynanacak maçtan sonra Ertuğrul Özkök,herhalde Fenerbahçeli taraftarlar için bir güzellik yapacaktır." "Nedir?" dedim. "Sarılacivertli taraftarlara pazar günü Hürriyet"in bir armağanı olarak kartondan birer kupahediye edebilir, 26 yılın hatırası olarak" dedi.

SERGEN YALÇIN - BEŞİKTAŞ, F.BAHÇE'Yİ EZDİ

Oyundan ziyade önce teknik direktör Mustafa Denizli"yi ve Beşiktaşlı oyuncuları gönülden tebrik ediyorum. Bir takım ancak bu kadar disiplinli oynayabilir, fizik gücünü bu kadar iyi kullanabilir, bir maça ancak bu kadar hazırlanabilir.

SELÇUK YULA - HELAL OLSUN

Sol kanat yok... Sağ kanat yok....Yahu şu maça normal kadroyla çıksa Fenerbahçe kazanırdı. Lugano ile Önder oynayacaktı. Ayrıca son haftalarda iyi oynayan Yasin'i niye 18'e almadığını anlamıyorum.

Gökhan Gönül yerine, sağ kanada geçecekti... O zaman bakalım neler olacaktı!..

HAKAN ÜNSAL - ARAGONES'İN İKRAMI

Aragones"in oyuncu tercihleri ancak ligde rahat, sistemi oturmuş ve kimin oynadığının çok önemli olmadığı bir takımın durumunda geçerlidir.

Ama unuttuğu şey, Fener"in bu kupayı 26 yıldır almadığı ve rakibi her ne kadar son maçlarda yenmiş olsa da, maksimum verimi alacağı kadro ile çıkması gerektiğidir.

OSMAN TANBURACI - FENER'E YİNE HÜSRAN DÜŞTÜ

Bu Fenerbahçe Türkiye Kupası'na yeminli! Finale kadar bile gelse kazanamıyor. Etti 27 sene... Hani bu kadar yıl olmasa diyeceğim ki Aragones yanlış yaptı... Ya bundan önceki hocalar? Onlar da mı hep yanlış yaptı. Kupasızlık artık Fener'e kader oldu.

ZİYA ŞENGÜL - FENER'İN KADERİ BÖYLE ÇİZİLMİŞ

Fenerbahçe"nin Fortis Türkiye Kupası"nda kaderi çizilmiş bir kere... 26 yıldır, dile kolay, bu kupanın müzesindeki raflarda Fenerbahçe"nin adı yok.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*