İşte Veli Küçük'ün PKK'lı misafileri

İşte Veli Küçük'ün PKK'lı misafileri.9952
  • Giriş : 08.05.2009 / 02:30:00
  • Güncelleme : 07.05.2009 / 23:47:37

'Selçuk' kod adlı gizli tanığın ifadelerinde, küçük tarafından Ankara'da ağırlanan PKK'lılarla olan bölüm şaşırtıcı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

'Selçuk' kod adlı gizli tanığın ifadeleri, iddia edilen Ergenekon Terör Örgütü'nün PKK ile kurduğu çirkin ilişkileri gözler önüne serdi.Ergenekon sanığı Veli Küçük'ün, PKK'nın 3 üst düzey yetkilisini Ankara'da ağırladığı ortaya çıktı...

Gizli tanık 'Selçuk', Ergenekon davasının 2. İddianame eklerinde Veli Küçük'ün PKK bağlantılarını anlattı. Kemal Bay isimli şahsın kendisini istihbarat elemanı olarak kullandığını belirten gizli tanık, "Doğu ve Güneydoğu'da istihbarat çalışmalarından sonra Kemal beni Ankara'ya götürdü. Ankara'da bulunan Anayasa Mahkemesi binasının çaprazında ofisleri vardı. Bu ofis sivil görünümlü bir ofisti. Fakat ofiste kullanılanların tamamı asker ve MİT kökenli kişilerdi" dedi. Gizli tanık şunları söyledi:

"Burada JİTEM görevlisi İrfan denilen kişiyle tanıştım. Bildiğim kadarıyla bu kişi yüzbaşıydı. Ayrıca yine JİTEM görevlisi Savaş isimli kişiyle tanıştım. Bu kişinin de rütbesi Yarbay'dı. Hatta diğer şahısları Savaş Yarbay yönlendiriyordu. Bu kişilerin yanında istihbarat elemanı olarak çalıştırdıkları sivil kökenli insanlar vardı. Ayrıca Arif Doğan'la tanıştım. Doğan, Savaş Yarbay'ın üzerinde birisiydi."

SINIRDA BULUŞMA

Bazı Ergenekon sanıklarının PKK ile bağlantılarının olduğunu öne süren gizli tanık şöyle devam etti: "Küçük, Ankara'daki ofiste, PKK yöneticisi konumundakilerle görüşüyordu. Bir defasında Suriye'den gelecek olan 3 PKK yöneticisi Ankara'ya görüşmek için getirilecekti. Bu kişilerin karşılanması için Savaş Yarbay'la birlikte Gaziantep Islahiye sınırına gittik. Sınırda askerin nöbet tuttuğu mayınlı bölgeye girdik. Suriye tarafından 3 kişi geldi. Sivil giyimli kişiler tanınmasın diye yüzlerini poşu ile bağlamışlardı. Bu şahısları Ankara'ya götürdük. Küçük ile görüştüler”

BiZiMKi VATANSEVERLiK Mi?

Gizli tanık, "Savaş Yarbay bize, 'Bizimkisi de vatanseverlik mi? Bak bu adamlar vatan hainliğini göze alarak PKK içine sızıyorlar, bize bilgi veriyorlar. Yoksa bizim nasıl haberimiz olacak" dediğini ifade etti. Bu kişilerden birisinin askerle girdiği çatışmada öldüğünü de anlatan gizli tanık ifadesini şöyle sürdürdü: "Ankara'daki görüşmeye katılanlardan biri Bingöl'de çatışmada öldürüldü. Bunu JİTEMCİ Ahmet anlatmıştı. Bunun üzerine Savaş Yarbay da, 'Boş ver zaten o çift taraflı çalışıyordu' dedi.


BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*