İşte Yazıcıoğlu'nun defnedileceği yer

İşte Yazıcıoğlu'nun defnedileceği yer.11728
  • Giriş : 30.03.2009 / 19:15:00
  • Güncelleme : 30.03.2009 / 18:58:46

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu Tacettin Dergahı'na defnetmeye karar verdiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

BP Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu yaptığı açıklamada, Yazıcıoğlu'nun millete mal olmuş bir kişi olduğunu, bu özelliğine uygun bir yere defnedilmesi için bazı yerleri araştırdıklarını anlattı.

Öncelikle kararlarını öğrenmek için başkanlık divanı olarak Yazıcıoğlu'nun ailesiyle görüştüklerini bildiren Gündoğdu, görüşme sonrası fikir birliği oluştuğunu söyledi. Bu görüşme sonrasında bazı yerleri Yazıcıoğlu'nun ailesine gösterdiklerini dile getiren Gündoğdu, ''Sonuçta Tacettin Dergahı'nda kendisi gibi millete mal olmuş, milletin İstiklal Marşı'nı yazmış Mehmet Akif'in yanına defni kararlaştırıldı'' dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir ömür boyu milleti ve demokrasi için görev yaptığını ifade eden Gündoğdu, ''Her zaman milletimizin yanında durdu. Dik duruşu ile milletimiz onu, kalbinde sevgisiyle buluşturdu. Biz de bu sevginin yansıması olarak Tacettin Dergahı'na defnedilmesine karar verdik'' diye konuştu.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Tacettin Dergahı'na defnedilebilmesi için Bakanlar Kurulu kararı gerekiyor.

-SİVAS'TAKİ SEÇİM SONUÇLARI-

Genel Başkan Yardımcısı Gündoğdu, BBP'nin Sivas'ta seçimi kazanmasını değerlendirirken, Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının ardından Sivas'ın göstermiş olduğu güzel, anlamlı tepkiyi memnuniyetle karşıladıklarını kaydetti.

''Sivas halkına teşekkür ediyoruz'' diyen Gündoğdu, Sivaslıların her zaman Yazıcıoğlu'nun yanında durduğunu kaydetti. Gündoğdu, ''Memnuniyetimizi dile getirirken bile zorlanıyoruz. Genel Başkanımızın ardından bunları söylemek bizi üzüyor ama Sivas halkına teşekkür ediyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*