İşte Zico'nun halefi

İşte Zico'nun halefi .16232
  • Giriş : 11.10.2007 / 09:28:00

Başkan Aziz Yıldırım’ın her fırsatta "Sözleşmesi bitene kadar görev başında" dediği Zico ile sözleşmesi gereği 2008 Mayıs’ında yollar ayrılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yerine ise Aziz Yıldırım’ın "ilk gözağrısı" Löw düşünülüyor.

Vatan gazetesinin haberine göre, sarı-lacivertli kulislerde, Alman Milli Takımı’nın teknik direktörü, F.Bahçe’nin eski hocası olan Löw’ün gelecek sezon yine Kadıköy’e geleceği konuşuluyor. Bu sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Zico ile şartlar ne olursa olsun yollarını ayırmayı planlayan yönetim kurulunun daha şimdiden, bir dönem ’stajyer’ olarak adlandırılan ve F.Bahçe’den gönderilen Löw’ü tekrar takımın başına getirmeyi planladığı öğrenildi. Başarılı çıkışıyla Almanya’nın gündemine oturan genç çalıştırıcı için girişimlerin de şimdiden başlatıldığı camia içinde kulaktan kulağa fısıldanıyor.

ALMAN İSTİYORLAR

Uzun bir süredir, Alman teknik adamların takıma çok daha fazla katkıda bulunduğu görüşünde birleşen F.Bahçeli yöneticilerin gözde ismi de Joachim Löw. Camianın ağır topları da son dönemde yıldızı parlayan Löw’ün Alman Milli Takımı’ndaki tecrübelerinden yararlanılmasını istiyor “Yönetimin böyle bir niyeti varsa bu iş bitirilmeli. İşte Feldkamp örneği ortada. Alman çalıştırıcı geldi, G.Saray’ı havaya uçurdu. Löw de bu takımı uçurur” şeklinde görüş bildiriyorlar.

Öte yandan, başkan Yıldırım ve yöneticilerin Zico ile ilgili olarak her seferinde “Sözleşmesi bitene kadar takımımızın başında” açıklaması da sezon sonundaki teknik direktör değişikliğinin bir işareti olarak görülüyor. Zira Zico’nun F.Bahçe ile olan sözleşmesi 31 Mayıs 2008’de yani bu sezonun sonunda bitiyor. F.Bahçe ile yollarını ayırması durumunda Zico’nun da Portekiz’e gidebileceği konuşuluyor.

BAŞKANIN İLK HOCASI

Öte yandan, Löw, Yıldırım’ın, F.Bahçe Başkanlığı koltuğunda göreve getirdiği ilk teknik direktör olma özelliğini de taşıyor. 1997’de seçilen Aziz Yıldırım, Ocak 1998’de Otto Bariç’le yolların ayrılmasından sonra Joachim Löw’ü takımın başına getirmişti. Löw son olarak 12 Haziran 2006’da Almanya Milli Takımı’nı bırakan Jurgen Klinsmann’ın yerine bu göreve geldi. Almanya Futbol Federasyonu ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Löw’ün sözleşmesi de Haziran 2008’de sona eriyor. Almanya Milli Takımı, Euro 2008 elemelerinde D Grubu’nda Löw yönetiminde çıktığı 8 maçın 7’sini kazandı, 1’inde berabere kaldı. Rakip fileleri 31 kez havalandırmasına karşılık, kalesinde 4 gol gördü ve 22 puanla lider durumda.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious