İstek üzerine AKP'ye AK Parti demeyiz

İstek üzerine AKP'ye AK Parti demeyiz.14186
  • Giriş : 08.06.2009 / 13:20:00
  • Güncelleme : 08.06.2009 / 12:59:43

MHP'li Bal, ''Milletimizin ruhuna düşmüş bir kara leke ise hiç kimse bize AKP'ye AK Parti dedirtemez'' dedi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genel Başkan Yardımcısı Bal, Konya'nın Beyşehir ilçesi Gürsoy Düğün Salonu'nda düzenlenen MHP İlçe Kongresi'nde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'ye ''AKP'' denilmesine tepki gösterdiğini hatırlatarak, Türkiye'nin birçok sorunu dururken bu tartışmaların yapılmasını doğru bulmadığını söyledi.

Bizans'ın yıkılacağı tarihlerde Bizans'taki insanların ''Melekler dişi mi, erkek mi'' diye tartıştığını belirten Bal, ''İşi gücü bırakmış bu işle meşgul olmuşlar. Şimdi bir haftadır Türkiye de 'AKP AK Parti mi, kara parti mi', 'AKP mi diyeceğiz, AK Parti mi diyeceğiz' bunu tartışıyor, köşe yazarları bunu yazıyor'' diye konuştu.

Bal, bu tartışmaların anlamsız olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Tartışılması gereken iktidar partisi olarak AKP 7 yıldır Türkiye'dedir. 7 yıl önce Türkiye'nin kırmızı çizgileri vardı. Şimdi bu kırmızı çizgiler nedir onu tartışmamız lazım. O zaman ak mı, kara mı ona karar vermemiz lazım. AKP'nin kırmızı çizgilerimizle ilgili yaşattığı gerçek ortadadır. Bu ak ise AKP, AK Parti olsun. Ama milletimizin ruhuna, vicdanına düşmüş bir kara leke ise hiç kimse bize AKP'ye AK Parti dedirtemez. Dayatmacı, teslimiyetçi AKP'nin uyguladığı politikalardan hangisi kaldı? Dolayısıyla köşesiz ve yuvarlak bir Türkiye kaldı. Türkiye'yi bu hale getiren parti ne kadar ak derlerse desinler milletin vicdanında kara bir parti olarak devam edecektir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*