İstifa eden Dişli'den yazılı açıklama!

İstifa eden Dişli'den yazılı açıklama!.9869
  • Giriş : 03.09.2008 / 04:17:00
  • Güncelleme : 02.09.2008 / 23:59:45

AK Parti yönetimindeki görevinden istifa eden Şaban Dişli istifasının ardından yazılı açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şaban Dişli, yaptığı yazılı açıklamada, ''CHP'nin asılsız iddia ve iftiralarıyla şahsım üzerinden partimin yıpratılmasına daha fazla izin vermemek için kurucu mensubu olduğum AK Parti'nin bugüne kadar onur ve şerefle yürüttüğüm MKYK ve MYK üyeliği görevlerinden istifa ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Dişli, ayrıca "İstifa için Sayın Genel Başkan'ın onayını bekledim" dedi.

AK PARTİ Sakarya TEŞKİLATI AÇIKLAMA YAPMADI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli'nin görevinden istifa etmesi memleketi Sakarya'da sessiz bir şekilde karşılandı.

AK parti Sakarya İl ve İlçe Başkanlığı istifaya ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı. AK Parti Sakarya İl Başkanı Yusuf Alemdar, istifa ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Genel seçimlerde AK Parti'den Sakarya milletvekili seçilen Şaban Dişli'nin parti içinde ciddi bir ağırlığı söz konusuydu.
Sakaryalılar ise istifayı farklı şekilde değerlendiriyor. Ramis Kalpak isimli esnaf, "Beklenildiği gibi oldu. Biz de istifa edeceğini düşünüyorduk. Söz konusu belgeye atılan imza onu zora soktu. Rüşvet almamış bile olsa o belgeyi imzalamayacaktı" diye değerlendirdi. Adapazarı'nda berberlik yapan Ayhan As da "İstifa etmese de olurdu. Sayın Dişli, AK Parti'yi zor durumda bırakmamak için istifa etti. Başarılı bir politikacıydı. Bu sebeple üzüldüm. Dış politikade etkin bir yere sahipti, yazık oldu. Gelecek vaad eden birisiydi. Ama kendince en doğru kararı verdi" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*