İstifa etmeseydin yamyam kalırdık

İstifa etmeseydin yamyam kalırdık.11897
  • Giriş : 09.10.2008 / 12:00:00
  • Güncelleme : 09.10.2008 / 13:53:58

CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın "Belediye meclis üyeleri yamyam gibi" sözlerinin ardından istifa eden 2 vekilden açıklamalar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın "Belediye meclis üyeleri yamyam gibi" sözlerinin yer aldığı ses kayıtlarının ortaya çıkmasının ardından CHP'den istifa eden 2 belediye meclis üyesi, Eryılmaz'a ateş püskürdü.

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın ses kayıtlarının ortaya çıkmasının ardından CHP'den istifa eden 2 meclis üyesi, CHP'yi Eryılmaz'a destek vermekle suçladı. 4 yıldır belediye meclis üyesi olan Nevzat Şafak, İHA'ya yaptığı açıklamada, Eryılmaz ile artık aynı partide olmak istemediğini belirterek, "İstifa etmeyip kalsaydım yamyamlığı kabul etmiş olurdum" dedi. Şafak, geçmiş yıllarda partinin kendisini ihraç ettiğini, mahkeme kararıyla CHP'ye geri döndüğünü dile getirdi. Eryılmaz'ın ses kayıtlarında geçen 'yamyam' cümlesini kaldıramadığını söyleyen Şafak, "Benim kaldıramadığım yamyam açıklamalarını meclis üyesi diğer arkadaşlarımız nasıl kaldırıyor. Eryılmaz ile bu saatten sonra kesinlikle aynı partide olmam. İstifa etmeyip kalsaydım yamyamlığı kabul ederdim. Artık Çankaya Belediye Meclisi'nde bağımsız olarak devam edeceğim" diye konuştu.

Partiden istifa eden diğer meclis üyesi Serdar Soğukpınar ise, Eryılmaz'ın meclis üyelerine bir karalama yaptığını savunarak, hiç kimsenin yamyam olmadığını, bu tür kelimelerin partiyi yıprattığını söyledi. Soğukpınar, CHP'den istifa etmesinin normal olduğunu ifade ederek, Eryılmaz'ın bu açıklamalarının ardından diğer meclis üyelerinin de istifa etmesi gerektiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*