İstifa etmeyen Baykal'a tepki olarak istifa ettiler

İstifa etmeyen Baykal'a tepki olarak istifa ettiler.11643
  • Giriş : 30.07.2007 / 22:38:00

CHP'liler seçim sonuçlarına ve genel başkan Deniz Baykal'a tepki olarak istifa ettiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Buldan İlçe Örgütü, seçim sonuçlarına ve genel başkan Deniz Baykal'a tepki olarak istifa etti. İlçe örgütündeki 11 kişi, Denizli Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi'nde düzenledikleri basın toplantısıyla istifalarını açıkladı. İstifa sebebi olarak da seçim sonuçlarını ve Deniz Baykal'ı gösterdiler.

Genel seçimde alınan sonuçlardan sonra 10 yönetim kurulu üyesiyla birlikte istifa ettiğini belirten CHP Buldan İlçe Başkanı Özcan Başün, "Başarısızlığın sebepleri CHP'nin yanlış yöneticilerle yanlış kulvarlarda boşuna koşması, bu yöneticilerle sol demokrat ve demokratik sosyalizm kulvarlarında politikalar yapmasıdır. Dünyada değişmeyen tek şey değişimdir. CHP'de ise değişmeyen tek şey, Genel Başkan ve Merkez Yürütme Kurulu üyeleridir. Bu kadar seçim yenilgisine rağmen halkın haykırarak istediği değişim sağlanamamıştır. " dedi.

İstifa kararının oybirliğiyle alındığını ifade eden Başün, "seçim gezileri sırasında vatandaşların, 'CHP'nin iktidarını babam göremedi, ben göremedim, bari çocuğum görsün. ' dediğine şahit olduk. Son seçimde Buldan'da aldığımız yüzde 24. 5 oy, hem Denizli il merkezi hem de ülke genelinde partimizin aldığı oy oranından yüksektir ancak bizim için yeterli değildir. Bu arada Genel Başkan Baykal'ın ve genel merkezin seçim sonrası tutumunu da onaylamıyoruz. İstifa kararımızda parti içi demokrasinin işlememesi, antidemokratik tutum ve davranışlar etkili olmuştur. Herkes sorumluluğunu gereğini yerine getirmelidir. " diye konuştu.

İki yıldan bu yana görev yapan İlçe Başkanı Başün ile birlikte istifa edenler şunlar: Naci Arık, Hacip Özcan, Bekir Gürol Sert, Muzaffer Yalabıkoğlu, Mehmet Kahraman, Remzi Uslu, Ayşen İşçioğlu, Raziye Şenözen, Özgür Önder ve Salih Tan.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious