'İstifa ettim'e Bakan'dan yalanlama

'İstifa ettim'e Bakan'dan yalanlama.11308
  • Giriş : 20.02.2008 / 13:32:00

'İstifaya zorlandım’ diyen Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu eski Başkanı Prof. Dr. İrfan Erdoğan’ın geçen hafta görevden alındığı ortaya çıktı. İşte istifanın perde arkası:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

'İstifaya zorlandım’ diyen Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu eski Başkanı Prof. Dr. İrfan Erdoğan’ın geçen hafta görevden alındığı ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ‘İrfan Erdoğan’ı bir hafta önce görevden aldım’ dedi. Çelik, geçen pazartesi Erdoğan’ın görevden alınma kararnamesinin Cumhurbaşkanlığı’na gönderdiğini bildirdi.

TUFAN İLE DEVAM

Hüseyin Çelik, Talim Terbiye Kurulu’nun, Talim ve Terbiye Kurulu Başkan Vekili Merdan Tufan’ın yönetiminde işleyişin süreceğini söyledi.

Prof. İrfan Erdoğan, Bakan Çelik ile yaptığı iki görüşmenin ardından istifa kararı verdiğini açıklamış ve verdiği beyanatta ‘İstifa dilekçesi vermedim, karşılıklı olarak konuştuk, karar aldık’ demişti. Ancak Erdoğan daha sonra yaptığı açıklamada, istifaya zorlandığını belirtmişti. Talim Terbiye Kurulu eski Başkanı Erdoğan, yoğun ve yorucu geçen 2 yıllık bir süreçten sonra ailesine daha çok zaman ayırabileceği için mutlu olduğunu da sözlerine eklemişti.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious