İstifam söz konusu bile değil

İstifam söz konusu bile değil.11927
  • Giriş : 01.01.2009 / 17:28:00

Çaykur Rizespor Başkanı Abdülkadir Çakır, istifa etmediğini söyledi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da kulüp başkanı Abdülkadir Çakır, ''Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı olarak ne kulübe, ne de Sportif A.Ş.'ye başkanlık görevinden istifa ettiğime dair resmi bir bildirimim olmamıştır'' dedi.

Çakır, yaptığı yazılı açıklamada, bazı görsel ve yazılı basında istifa ettiği yönünde haberlerin yer aldığını anımsattı.

Çakır, 23 Kasım 2008 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulda, Rizespor Futbol Yatırımları ve Ticaret A.Ş.'nin kurulması için delegelerden yetki alındığını belirterek, şöyle devam etti:

''Çaykur Rizespor'un kurumsallaşması ile birlikte kısa, orta ve uzun vadede geleceği için önemli bir misyon üstlenecek olan Rize Sportif A.Ş., başta kulübün ticari anlamdaki yetkileri olmak üzere üstlendiği sorumluluk gereği gerekli çalışmaları yapmaktadır. İstanbul'da geçtiğimiz günlerde Rize Sportif A.Ş. kurucu ortakları, genişletişmiş ortaklar toplantısını yapmıştır. 51 kurucu ortağın büyük bölümünün katıldığı toplantıda, hem Rizespor hem de şirketin yapılanması için bir dizi kararlar alınmış ve şirketin icra kurulu oluşturulmuştur.''

Genişletilmiş ortaklar toplantısının ardından Çaykur Rizespor Kulübü başkanlığı görevinden istifa ettiği yönünde konuşmaların olduğunu ifade eden Çakır, şunları kaydetti:

''Bunlar yazılı ve görsel basında yer almıştır. Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı olarak ne kulübe, ne de Sportif A.Ş.'ye başkanlık görevinden istifa ettiğime dair resmi bir bildirimim olmamıştır. Rizespor Futbol Yatırımları ve Ticaret A.Ş.'nin yeni kurulup resmiyet kazanması ile birlikle kulübümüz önemli bir süreçten geçmektedir. Dolayısıyla da istifam söz konusu değildir.''

Çaykur Rizespor'un çok önemli bir süreçten geçtiğini belirten Çakır, şöyle devam etti:

''Kaybedecek zamanımız yoktur. Bu süreç içinde bir yandan yeni teknik direktör için yaptığımız görüşmeler diğer yandan devre arası hazırlıkları ve transferlerle ilgili çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Çaykur Rizespor olarak tek hedefimiz yeniden süper lige çıkmaktır. Yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımla birlikte görevimizin başında olup üzerimize düşen sorumlulukların gereğini yerine getirmekteyiz.''

Çakır, 11 Ocak 2009 tarihinde yapılacak olan genel kurula kadar görevini sürdüreceğini, kongrede yeniden aday olup olmama konusunda kararını vermediğini kaydetti.

Çakır'ın, söz konusu toplantı sonrası basın kuruluşlarına yönelik bir metin hazırladığı ancak vazgeçtiği, bu metnin kendi bilgisi dışında basın danışmanı tarafından medyaya gönderildiği ve basın danışmanının görevine son verildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*