İstihbarat paylaşımı terör örgütünün hoşuna gitmemiş!

İstihbarat paylaşımı terör örgütünün hoşuna gitmemiş!.15872
  • Giriş : 09.11.2007 / 00:24:00
  • Güncelleme : 09.11.2007 / 00:28:25

ABD casus uçakları tarafından istihbarat amaçlı gerçekleştirilen keşif uçuşları PKK'yı rahatsız etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Bush arasında gerçekleştirilen tarihi Beyaz Saray Zirvesi'nden PKK terör örgütüne karşı etkin ve kısa vadeli sonuçlar doğuracak mücadele kararı çıkmıştı.

ABD Başkanı Bush yaklaşık 1,5 saat süren zirvede Başbakan Erdoğan'a Türkiye'nin PKK ile mücadelesine tam destek verdiklerini bunun için sıcak istihbarat paylaşımı başta olmak üzere her konuda Türkiye'ye destek verileceğini belirtmişti.

Zirve sonrasında PKK terör örgütüne karşı ortak mücadelenin ilk adımı olarak ABD hava kuvvetlerine bağlı U-2 casus uçakları, terör örgütü PKK'nın faaliyetleri hakkında bilgi toplamak için görev yapmak üzere Türkiye-Irak sınırı bölgesine gönderilmişti.

İşte istihbarat amaçlı bu uçuşlar terör örgütünü çok rahatsız etmiş olacak ki, örgüt kendisine yakın medya kaynakları aracılığıyla, ABD uçaklarının keşif yaptığı yerlerin genellikle PKK'nin üst düzey yetkililerinin bulunduğu alanlar olduğunu bu nedenle, ABD'nin keşif uçuşlarını bir an önce durdurmasını aksi takdirde doğacak sonuçlardan ABD'nin sorumlu olacağı yönünde tehditkar bir açıklama yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious