İstihbaratçı Akyürek'e ilginç soru!

İstihbaratçı Akyürek'e ilginç soru!.7273
  • Giriş : 25.11.2008 / 21:29:00

Akrabaları, eşi dostu, Sav olayından sonra "(Bizi de mi dinliyorsunuz Ramazan) diyorlar" diyormuş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın yasa dışı dinlendiği iddiasının araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, emniyet ile jandarma istihbarat yetkililerini dinledi.
Meclis Araştırma Komisyonu, AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü'nün başkanlığında toplandı.

Alınan bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek ile Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığından Yarbay Nuh Köroğlu, yasal dinlemeye ilişkin mevzuatı ve süreci anlattı, teknik bilgi verdi ve komisyon üyelerinin sorularını yanıtladılar.

Ramazan Akyürek, yasa dışı dinleme yapmalarının mümkün olmadığını söyledi.

Akyürek de yasa dışı dinleme ve takibe olanak veren cihazları satan şirketlerin ilanlarının internette yer aldığını söyleyerek, bunun önlenmesine yönelik yasal boşluğa dikkati çekti. Akyürek'in, "Hepsi, bizim üzerimize kalıyor. Akrabalarım, (Bizi de mi dinliyorsunuz Ramazan?) diyorlar. Çok üzülüyorum" dediği ifade edildi.

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, CHP Genel Merkezinde, Önder Sav'ın makamında keşif yapılması talebine, CHP'li üyeler karşı çıktı. Komisyon Başkanı, AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü'nün, bu talebi daha sonraki toplantılarda değerlendirerek, karara bağlayacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*