İstihbaratçı eski papaz Çınar'dan ilginç açıklamalar

İstihbaratçı eski papaz Çınar'dan ilginç açıklamalar.13712
  • Giriş : 14.06.2008 / 08:30:00

İstihbarat elemanı olarak çalıştığı iddia edilen eski papaz Çınar, toplum mühendisi olduğunu iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı uzman çavuş rütbesiyle istihbarat elemanı olarak çalıştığı iddia edilen eski papaz İlker Çınar, kendisinin toplum mühendisi olduğunu iddia etti. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde çalıştığını doğrulayan Çınar, hangi tarihlerde ve nerelerde görev aldığı konusunda ısrarlı soruları ise cevapsız bıraktı.

Sözde değil özde devletçi olduğunu ve gerçekleri yargı önünde açıklayacağını kaydeden eski papaz, zamanı geldiğinde misyonerlik faaliyetleri yürüten Türklerin isimlerini de açıklayacağını ileri sürdü. İnsanların katledilmesine karşı olduğunu ifade eden Çınar tuhaf açıklamalarını şöyle sürdürdü: Bu bir ekoller savaşıdır, niye kabul etmiyorlar ki? Ekoller savaşında birtakım güçler kendi çıkarları doğrultusunda bazı şeyleri servis ederler. Bazı taşeronları kullanırlar. Bu ekoller savaşında beklentileri olan insanlar birtakım entrika-lara yol açabilirler."

"Başpapazlık yaptığı dönemde KKK personeli olarak Emekli Sandığı'na primlerinin yatırıldığı yönündeki iddiaları yalanlayan Çınar, "Böyle bir belge varsa çıkartsınlar. 1992 yılında TSK'da çalışmışlığım var, bunu söyleyebilirim, ama benim ilişiğim kesilmiştir." ifadesini kullandı. ABD'nin ölüm listesinde olduğunun kendisine söylendiğini iddia eden Çınar, devleti için ölmeye hazır olduğunu kaydetti. Kendisine bu tür bilgilerin kimler tarafından verildiğini yargı önünde anlatacağını dile getiren Çınar, "Ben sözde bir devletçi de değilim. Hakikatte, özde bir devletçiyim." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious