İstiklal Caddesi'nde bomba paniği

İstiklal Caddesi'nde bomba paniği.13975
  • Giriş : 29.01.2008 / 18:25:00

Beyoğlu İstiklal Caddesi tramvay güzergahına bırakılan çanta, bomba paniğine neden oldu. Çanta için polis alarma geçerken İstiklal Caddesi yaya ve araç trafiğine kapatıldı. Bomba imha uzmanlarının fünye yerleştirerek patlattığı çantadan talaş ve çeşitli k

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bigiye göre saat 16.30 sularında İstiklal Caddesi 70 humara karşısında tramvay raylarının hemen yanında bir sırt çantası gören vatandaşlar hemen polise haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, sırt çantasında bomba olması ihtimaline karşılık caddeyi yaya ve araç trafiğine kapattı. Caddeyi güvenlik şeridi ile kapatan polis ekipleri bomba imha ekiplerini olay yerine çağırdı.

Bir süre sonra siren çalarak olay yerine gelen bomba uzmanları araçlarından inerek çantanın bulunduğu yere sinyal kesici cihazı yerleştirdi. Özel elbiselirini giyen uzman ekip, çantaya fünye yerleştirdi. Büyük bir gürültü ile patlatılan çanta içinden talaş ve kişisel eşyalar çıkması başta polis olmak üzere vatandaşlara rahat bir nefes aldırdı.

Bomba imha uzmanı polisin çalışması sırasında iki kez kaskını düşürmesi vatandaşlar arasında gülüşmelere neden olurken çantanın patlatılmasının ardından vatandaşlar uzman ekipleri alkışladı.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious