İstiklal Marşı okumada Suğra'ya rakip

  • Giriş : 11.03.2007 / 00:00:00

İstanbul'da düzenlenen 4. Türkçe Olimpiyatı'nda İstiklal Marşı'nın tamamını okuyarak büyük ilgi uyandıran 4 yaşındaki Suğra Bal'a Manisa'dan rakip çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstiklal Marşı'nı ezbere okuyan 3 yaşındaki Yiğit Hamza Aydın, Suğra Bal gibi büyük ilgi topluyor.

Suğra gibi İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını da ezbere okuyan 3 yaşındaki Yiğit Hamza Aydın, görenleri hayrete düşürüyor. Milli şair Mehmet Akif Ersoy'u anma törenlerinin yapıldığı bugünlerde, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde oturan Aydın ailesinin iki çocuğundan biri olan 3 yaşındaki Yiğit, babası İrfan Aydın'ın yardımıyla İstiklal Marşı'nın tamamını ezberlemiş. El, kol hareketleri ve mimikleri yetişkin bir insaninki kadar etkili olan Yiğit, marşı okurken dinleyenleri heyecanlandırıyor. Küçük yaşına rağmen Mehmet Akif'i de tanıyor.

Minik Yiğit'in babası İrfan Aydın oğlunun çok zeki ve neşeli olduğunu, öğrettiği her şeyi çok kısa sürede hafızasına kaydettiğini söylüyor. Oğlunun iki ayda İstiklal Marşı'nın tamamını ezberlediğini anlatan Aydın, "Oğlumla her gün belli saatlerde çalışıyoruz. Önce ben okuyorum, sonra oğlum tekrar ediyor. Bu şekilde marşımızın tamamını ezberledi. Heyecandan bazı yerleri unutuyor; ama yaşına göre bunlar normal." diyor. Bitlisli olan ve 1999'da Saruhanlı'ya yerleşen iki çocuk babası İrfan Aydın, ilçedeki bir okulda kantin işletiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious