'İstiklal Marşı'nı 100 bin kişiyle okuyacaklar

  • Giriş : 18.04.2007 / 00:00:00

Muğla'nın Fethiye ilçesinin Belediye Başkanı Behçet Saatcı, 19 Mayısta, Fethiye'de, ''İstiklal Marşı''nı 100 bin kişinin birlikte söylemesini hedeflediğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Saatcı, denemelerinin Guinness Rekorlar Kitabı'na girmesi için de girişimlerinin olduğunu bildirdi.

Fethiye Belediye Başkanı Saatcı, 19 Mayıs günü Fethiye'de bir gençlik konseri düzenleyeceklerini söyledi.

Saatcı, ''19 Mayısta Fethiye Salı Pazarı meydanında 100 bin kişiyle İstiklal Marşı'mızı söylemeyi hedefliyoruz. Bu etkinliğe, Fethiye, Muğla ve ilçelerinden büyük bir katılım olmasını bekliyoruz'' dedi.

-GUİNNESS REKORLAR KİTABINA GİRECEK-

Yapacakları denemenin ''Guinness Rekorlar Kitabı'' na girmesi için girişimlerini tamamladıklarını belirten Saatcı, şunları söyledi:

''Hedefimiz, en az 100 bin kişiye İstiklal Marşı söyletmek. Bu konuda girişimlerimizi tamamladık. Bizim asıl hedefimiz rekorlar kitabına girmek değil. Bizim asıl hedefimiz, bu tohumun toprağa atıldığı gün olan 19 Mayısta, Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Kurtuluş Savaşımızı başlattığı günde, o şevk ve heyecanla İstiklal Marşı'nı söylemek. Rekor bizim için ikinci planda.''

-TULUYHAN UĞURLU'NUN PİYANOSU EŞLİĞİNDE SÖYLENECEK-

Fethiye'de 19 Mayısta yapılacak olan etkinliğe çok sayıda sanatçının da destek vereceğini belirten Saatcı, şunları söyledi:

''İstiklal Marşı'nı, Salı Pazarı meydanında toplanacak 100 bin kişiyle Tuluyhan Uğurlu'nun piyanosu eşliğinde söylemeyi hedefliyoruz. Birkaç gün içinde Fethiye'nin her tarafını bu konuda hazırladığımız afişlerle süsleyeceğiz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious