İstiklal Marşı'nı En Güzel Okuma Yarışması

İstiklal Marşı'nı En Güzel Okuma Yarışması.13868
  • Giriş : 26.12.2007 / 22:15:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 16:34:14

Bu yıl ikincisi düzenlenen, "İstiklal Marşı'nı en güzel okuma yarışması"nın finali bugün sonuçlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu jüri üyeleri, en küçüğü 6 yaşında olan finalistlerden birinciyi seçmekte epey zorlandı. Dereceye giremeyenler gözyaşlarını tutamazken, birinciler seyircilerden büyük alkış aldı.

Ankara Yenimahalle Belediyesi'nin organize ettiği "İstiklal Marşı'nı En Güzel Okuma Yarışması" nın finalinde 16 öğrenci yarıştı.

Finalist öğrencileri dinlemeye gelenler arasında Eski ve Yeni Meclis Başkanları ile çok sayıda bakan ve milletvekili vardı.

Ankara'daki okullar arasında yapılan yarışmaya Van'dan ve Diyarbakır'dan da 4 misafir öğrenci katıldı. Misafir öğrenciler final öncesinde İstiklal Marşı'nı okudu.

Jüride Meclis Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Mehmet Sağlam ve Sanatçı Ayten Gökçer gibi isimler vardı. İlköğretim 1. sınıf öğrencisi Elif Bağatır ile başlayan yarışmada jüri üyeleri birinciyi belirlemekte epey zorlandı.

İstiklal Marşının 10 kıtasını ezbere ve en güzel şekilde okumaya çalışan öğrencilere Ankara'nın dört bir yanından gelen çok sayıda öğrenci de destek verdi.

İlköğretim ve lise öğrencileri arasında iki farklı kategoride düzenlenen yarışmanın finalinde kız öğrenciler ağırlıktaydı. İki ayrı kategoride birinci olanlar da yine kız öğrenciler oldu.

Yarışmanın sonuna gelindiğinde yeni ve eski meclis başkanları, bakanlar öğrencilere ödüllerini vermek için kürsüye geldi. Tam bu sırada, dereceye giremeyen öğrenciler göz yaşlarına boğuldu.

Yarışmanın 6 yaşındaki finalisti Elif Bağatır; kendisini teselli etmeye çalışanlara rağmen uzun süre gözyaşlarını tutamadı.

Elif, yarışmadan sonra da babasının kucağınde ağlamaya devam etti ve çok bağırmadan şiir okumasını öğreten babasına sitem etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious