İstiklal Marşı'nı en güzel okuyanlara bilgisayar

  • Giriş : 22.03.2007 / 00:00:00

Seydişehir'de İstiklal Marşı'nı okuma yarışması düzenlendi. Yarışmaya ilçedeki ilk ve orta dereceli okullar katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yarışmada derece yapan öğrenci ve okullarına tam donanımlı bilgisayar hediye edildi.
İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışmasını Seydişehir Belediyesi, Gönül Bağı Derneği ve Ribat FM düzenledi. Seydişehir Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen etkinliğe Kaymakam Dr. Necdet Türker, Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, Garnizon Komutanı Yüz Başı Nafiz Akar ve davetliler katıldı. Etkinlik Konya'dan gelen iki kişilik Sema gösterisi ile son buldu.
İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışmasının birincisi Seyfettin Dokumacı İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Muhammet Yıldırım oldu. Gecenin sonunda yaşı nedeni ile yarışmaya katılamayan 6 yaşındaki Gazi İlköğretim Okulu ana sınıfı öğrencisi Serhat Eren Çakıllı İstiklal Marşı'nın ilk üç kıtasını büyük coşku ile okudu. Bütün halk 6 yaşındaki Serhat Eren'i ayakta alkışladı. Bunun yanı sıra gecede Çanakkale harbinin ne zorluklarla kazanıldığı anlatıldı.
Gecede konuşan Belediye Başkanı İbrahim Halıcı, "Türk milleti hiçbir zaman milletsiz kalmamıştır. Her zaman haklı mücadelesini sürdürmüş ve zaferler kazanmıştır. Bizler Çanakkale harbini kazanan Mehmetçiklerin torunları olarak bu güzel ülkemize sahip çıkmalıyız. Birlik içerisinde vatanımızı korumalıyız. Geceye katkıları bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious