İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin yıldönümü

  • Giriş : 12.03.2007 / 00:00:00

İstiklal Marşı’nın kabulünün 86’ncı yıldönümü nedeni ile Edoğan, Mumcu ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli birer mesaj yayınladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstiklal Marşının kabulünün 86 yıldönümünü dolayısıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yayınladığı mesajında İstiklal Marşının Milletin ortak sesi ve vicdanı olduğunu belirtti. Erdoğan, şunları söyledi:

"Mehmet Aif Ersoy azimle inançla ve büyük fedekarlıklarla kazanılan iztiklal mücadelemizi muhteşem mısralarıyla ebedileştirmiştir. Tarihte bir benzeri daha olmayan İstiklal Mücadelemizin ölümsüz destanı, bugünde kalplerimizde aynı heyecanı yaşatan bir etkiye sahiptir. Milli Marşımızı tarihten silmek istenen bir milletin hangi değerlere sarılarak İstiklal muücadelesini kazandığının belgesi olarak da insanlık tarihi içinde çok özel bir yere sahiptir."

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu mesajında İstiklal Marşı’nın "bağımsızlık ve onur üzerine ant içen milletin dünyaya meydan okuyuşunun şiirsel destanı" olduğunu belirterek, "Yüce Allah milletimize tıpkı Akif’in adeta vasiyetiymiş gibi söylediği biçimiyle bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli de mesajında, İstiklal Marşının özlü ifadesi ve derin anlamı ile şanlı Türk tarihine ışık tutan ve başarma azim ve iradesini vurgulayan bu kutlu eserin mısralarla örülmüş bir albayrak gibi gönüllerde dalgalandığı belirtti. Bahçeli, Türk Milleti tarafından bu emanetin sonusaz kadar yaşatılacağını vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious