İstiklal'de bir yürüyüş daha

  • Giriş : 25.05.2007 / 23:28:00

"Çalışan Olimpiyatı" için Türkiye'de bulunan katılımcılar İstiklal Caddesi'nde yürüdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen ve Türkiye'de bu yıl 5. kez düzenlenen "Çalışanların Olimpiyatı" etkinliği kapsamında 121 şirketten yüzlerce kişi etkinlik kapsamında İstiklal Caddesi'nde yürüdü.
Renkli gösterilere ve görüntülere sahne olan yürüyüş sırasında farklı ülkelerin iş hayatı çalışanlarının vatandaşlarla kaynaşmaları ilginç görüntüler oluşturdu. Yürüyüşü cazip hale getirmek için düzenlenen hediye kampanyasında vatandaşların hediye için izdiham oluşturması dikkat çekti.

Bu yıl 5. kez İstanbul'da düzenlenen ve dünya çapında 121 şirketten 3 bin 760 kişinin katıldığı "Eurasia Corporate Games" çalışan olimpiyatları kapsamında İstanbul'da bulunan şirket çalışanları İstiklal Caddesi'nde bir araya geldi. Renkli takım formaları, flamalar ve hediye kampanyası ile çekici hale getirilen yürüyüş sırasında yüzlerce katılımcı cadde boyunca yürüyerek şirketlerinin temsil görevini yerine getirdi.

Yürüyüş sırasında vatandaşların da ilgiyle organizasyonu takip ettiği gözlenirken, vatandaşların ilgisi en çok düzenlenen hediye kampanyasına oldu. Yürüyüş sırasında önce vatandaşlara birer birer tenis topları dağıtılarak top içinde bulunan numaralar arasından çekiliş yapılacağı duyuruldu. Vatandaşlar ise daha çok şans sahibi olabilmek için dağıtılan toplardan daha fazla alabilmek için birbiriyle yarıştı. Dağıtım sırasında neredeyse birbirini ezen vatandaşlar en sonunda platform üzerinde bulunan topların dağıtıldığı bölüme çıkarak topları platformun altına indirdi. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen katılımcıların şaşkın bakışları arasında gerçekleşen dağıtım töreni sonunda yapılan çekilişte de yeni evlendiğini söyleyen bir vatandaş motosiklet sahibi oldu.

Organizasyon sonunda katılımcı şirket çalışanları kendi ülkeleri ve şirketlerini temsil eden standlardaki yerlerini alarak kürsüler üzerinde flama sallamayı ihmal etmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious