İsveçli kızların psikolojisi bozuk

İsveçli kızların psikolojisi bozuk.12600
  • Giriş : 17.06.2008 / 09:44:00

İsveç Sosyal Sağlık Genel Müdürlüğü'nün yaptığı bir araştırmaya göre, İsveçli kızlar arasında psikolojik sorunları olanların sayısında artış var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Raporda; ciddi depresyonlar ve ağır psikolojik rahatsızlıklar noktasında 15 ile 24 yaş arasındaki bayanlarda artış gözlendiği ifade edilirken, Sosyal Sağlık Genel Müdürlüğü Psikiyatri Bölüm Şefi Anders Pirins, bu durumun endişe verici olarak niteledi.

Pirins, son bulguları basına şöyle değerlendirdi: "Uzun zamandır genç bayanlar arasındaki psikolojik rahatsızlığın arttığını biliyorduk, fakat ziyaretçilere kapalı bölümlerde tutulan ağır hastaların sayısında artış yeni bir vaka. Daha önceki araştırmalar, kadınların kendi rahatsızlıklarını söylemesiyle oluşan bulgulardı, daha fazla analiz yapmak gerekiyor."

İstatiskler ayrıca İsveçli kadınlardaki psikolojik rahatsızlığın 1998 ile 2006 arasında yüzde 50 artış olduğunu gösteriyor. Bu artışı bozmak için erken tedbir alınması gerektiğini söyleyen Psikiyatri Bölüm Şefi Pirins; bu tür vakaların daha ilkokul seviyesinde tespit edilerek erken tedavi edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious