İsveçli turistten tecavüz iddiası

  • Giriş : 02.05.2007 / 00:00:00

Antalya’nın Alanya İlçesi'nde İsveçli turist kız 25 yaşındaki M.Ç., üç kişi tarafından kaçırıldığını, tecavüze uğradığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İsveçli turist Eva G. ile bir Türkle bir süre evli kalıp boşanan kızı M.Ç., Antalya’nın Alanya İlçesi'ne tatile geldi. Alanya'yı çok seven anne- kız, yaklaşık 2 ay önce, 1 yıllığına ev kiralayıp yerleşik olarak yaşamaya karar verdi.
Alanya’da geç saatlere kadar disko ve barlarda eğlenen turist kız, dün gece 3 kişi tarafından silah zoruyla kaçırılıp tecavüze uğradığını ileri sürerek, annesi ile birlikte Alanya Emniyet Müdürlüğü'ne gelip şikayetçi oldu. Gece diskodan çıkıp evine giderken 3 kişi tarafından silah zoruyla otomobile bindirildiğini, ardından bir eve götürülerek tecavüze uğradığını iddia eden İsveçli M., daha sonra sabaha karşı kaçırıldığı yere bırakıldığını anlattı. İsveçli kız, kendisine tecavüz eden gençleri tanımadığını, ancak içlerinden biri ile Alanya’da çok sık karşılaştığını kaydetti.
İfadesinin ardından Alanya Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen İsveçli turistin tecavüze uğrayıp uğramadığı araştırılıyor. Polis, sözkonusu 3 zanlının da peşine düştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious