İşveren, işçiyi kapıya koyamayacak

İşveren, işçiyi kapıya koyamayacak.10609
  • Giriş : 22.03.2009 / 17:09:00
  • Güncelleme : 22.03.2009 / 17:23:22

Bakan Faruk Çelik, üretim yapamayan iş yerlerindeki işçilerin maaşını devletin ödediğini belirterek, "işçiyi kapının önüne koyan karşılarında 29 Marttan sonra bizi bulacak'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, üretim yapamayan iş yerlerindeki işçilerin maaşını devletin ödediğini belirterek, ''Birileri seçimde fırsat bilip işçiyi kapının önüne koymaya çalışırsa karşılarında 29 Marttan sonra bizi bulacak'' dedi.

Bakan Çelik, Bilecik'in Bozüyük ilçesinde partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin çok başlı iktidarlardan ve istikrarsızlıktan çok çektiğini söyledi.

''Bunlar yüzünden enerjimizi iki ayda tükettik. Türkiye'yi dar boğaza soktular. Türkiye'yi olmadık şekilde dayatmalarla karşı karşıya bıraktılar'' diyen Çelik, şöyle konuştu:

''Yıllarca milletimiz bunları yaşadı. AK Parti iktidarı 2002 yılında iş başına geldikten sonra neler oldu, neler bitti, hepiniz görüyorsunuz. Bu zor coğrafyada ülkenin birliği ve bütünlüğü için Doğudan Batıya, Güneyden Kuzeye bir çakıl taşının bile Türkiye'nin bölünemeyeceğinin tek adresi, tek güvencesi AK Parti oldu. Öyle Türkiye'de Sivas'ı geçemeyenler, Sivas'tan bu tarafa geçemeyen siyasi partilerin Bozüyük'e Türkiye'ye verecekleri hiçbir şey yoktur. Türkiye'nin partisiyiz biz. Her gün bir yerde miting düzenliyoruz.''

Çelik, siyasilerin AK Parti'nin hayata geçirdiği projeleri tenkit edemeyeceğini savunarak, şöyle devam etti:

''Desinler ki 'şunu yanlış yapıyorsunuz. Doğrusu bu' desinler. Mesela desinler ki 'Toplu konut, oto yollar, sağlık sisteminde hastanelerin birleşmesi yanlış'. '18 yaşın altındaki bütün çocuklara sağlık hizmetini bedava sunuyorsunuz yanlış' desinler. 'Biz şu ülkeye, insanımıza şunu getireceğiz' diyeceksiniz. Yok böyle bir şey. Bu laftan başka bir şey değil.''

-''VATANDAŞIN LEHİNE TÜM TEDBİRLERİ ALIYORUZ''-

Dünyanın yandığını ve kavrulduğunu, büyük perişanlık yaşandığını belirten Bakan Çelik, şunları söyledi:

''Almanya'da ekonominin ne halde olduğunu görünüz. Türkiye'de Allah'a şükür güçlü, dirayetli bir iktidar var. Bu sorunların üstesinden gelmek için canla başla programlarını ve çalışmalarını sürdürüyor. Bozüyük sanayi bölgesidir. İşverenlere sesleniyoruz; çalıştırdığın işçiyi iş yerinden çıkaramazsın. Neden? Çünkü sen üretim yapamıyorsan, üretim aksıyorsa, çıkardığımız kanunla işçinin maaşını biz ödeyeceğiz. Dünyada bu kadar sorunlar yaşanırken Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti vatandaşın lehine alınması gereken tedbirler neyse onları alıyor. Her türlü teşvik, her türlü destek işverenlerimize sağlanıyor. İşverenin yüzde 25'lik primini de gerçekleştirdik. Daha ne yapacağız? Ama birileri AK Parti'ye çelme takmak istiyorsa, seçimde fırsat bilip işçiyi kapının önüne koymaya çalışırsa karşılarında 29 Marttan sonra bizi bulacak. Tabi ki sanayicilerimizin büyük çoğunluğunu tenzih ediyorum.''

Bakan Çelik, 22 Temmuz seçimlerinden önce de 50'ye yakın şehidin Anadolu'nun çeşitli illerine geldiğini ifade ederek, ''Kimin eli kimin cebinde. Türkiye'de mutlaka karanlık odaklar aydınlanacak. Bunu aydınlatacak olan da ak kadrolardır'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*