İsviçreli'yi müslüman yapan ezan

İsviçreli'yi müslüman yapan ezan.10482
  • Giriş : 20.06.2009 / 16:20:00
  • Güncelleme : 22.09.2016 / 12:22:45

Müzezzin öyle bir ezan okudu ki dinleyenler mest oldu. İşte o ezan İsviçreli'yi böyle müslüman yaptı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İsviçre'de televizyondan izlediği ezandan etkilenen Christope Dussud müslüman oldu. Türk eşinin dayısı olan eski müezzin Nadi Ersoy'un NTV'de okuduğu okuduğu ezan onun hayatını değiştirdi.

Christope Dussud Tarihi Selimiye Camiinde takke takıp Kelime-i Şehadet getirdikten sonra Müslüman oldu.

İsviçre'nin Cenevre kentinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Christope Dussud, bu kentte işçi olarak çalışan Çelikbilek ailesinin 36 yaşındaki kızı Fatma Çelikbilek Dussud ile 3 yıl önce evlendi.

Dayısının okuduğu ezanı duyunca

Bu süre içinde eşinin dini olan İslam'a ilgi duymaya başlayan Christope Dussud, eşi Fatma'nın Selimiye Camii'nin eski müezzini olan dayısı Nadi Ersoy'un bir televizyon programında yaptığı dualardan çok etkilendi ve dinini değiştirmeye karar verdi.

Haberin videosu için lütfen tıklayınız...

Takke giydi el açtı

Yaz tatilleri için eşinin memleketi olan Edirne'ye gelen Christope Dussud için Tarihi Selimiye Camii'nde Hıristiyanlıktan Müslümanlığa geçiş için tören düzenlendi. Törende başına takke giyen ve el açan Christope Dussud, imam Nadi Ersoy'un söylediklerini tekrarladı ve Kelime-i Şehadet getirdikten sonra Müslüman oldu. Fatma Çelikbilek Dussud ise eşini bir an olsun yalnız bırakmadı.

Şükür namazı kıldı

Törenin ardından imam Nadi Ersoy, Christope Dussud'e Kuran-ı Kerim'in Türkçe ve Fransızca çevirisini hediye etti. Daha sonra ise Christope Dussud cami içinde şükür namazı kıldı.

Abdülkadir adını aldı

Çok mutlu olduğunu belirten Christope Dussud, "Bugün benim doğum günüm. Doğum günümde Müslüman olmak bana ayrı bir mutluluk verdi. Bugün yeniden doğdum "dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*