İsyan eden memura Bakan'dan fıkra

İsyan eden memura Bakan'dan fıkra.14164
  • Giriş : 29.08.2008 / 08:54:00

AK Parti Hükümeti, memurlara %3,5+%4 önerdi memur masadan kalktı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hükümet, 2 milyonu aşkın kamu çalışanının gözünü diktiği toplu görüşmelerin dördüncü turunda memurlara, ilk altı ay için yüzde 3.5 ve ikinci altı ay için yüzde 4 olmak üzere kümülatif yüzde 7.6'lık zam önerdi.

“Bu zam beklentimizi karşılamaz, teklifimizi revize etmemizi gerektirecek bir rakam değil” diyen sendikacılara Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu “Olsa dükkân sizin” yanıtını verdi.

Memurda zam için bugün 5. turu yapılacak görüşmelerde "Sonuna kadar direnme" kararı aldı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu , hükümetin öngördüğü artış teklifinin kamu çalışanlarının beklentilerini karşılayacak bir rakam olmadığını söyledi. Gündoğdu, “Cuma akşamı saat 24.00'e kadar bu masada çözüm ümidi devam ediyor. Sonra B planını devreye sokacağız” dedi.

İŞTE O FIKRA

Toplantıda sendikacıların, “Elimiz kolumuz bağlı maça çıkıyoruz. Sürekli yumruk yiyoruz” demesi üzerine Bakan Başesgioğlu iki fıkrayla yanıt verdi. Başesgioğlu, şu fıkraları anlattı:

“Rakibinden dayak yiyen boksöre, antrenörü 'Çok iyi gidiyorsun. Adam sana hiç vuramadı. Yakında onu düşüreceksin' diyormuş. Maçın ilerleyen raundlarında boksör dayanamayıp antrenöre sormuş, 'Ben rakibi dövüyorsam, beni kim dövüyor?'

Hükümet ve memurlar bugün 5. kez biraraya gelecek...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*