Isyerinde mutsuz olanlar dikkat!

  • Giriş : 20.11.2005 / 00:00:00

ISTANBUL - Ingiltere'de yapilan arastirmalar, isyerinde mutsuz olan kisilerin hastaliklara daha açik hale geldiklerini ortaya koydu. Bu kisiler, duygusal açidan rahatsiz oluyor, kendilerine güvenlerini yitiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Isyerinde yasanan tatmindeki en ilimli düsüsün bile çalisanlarda bu tür rahatsizliklari körükledigini belirten bilimadamlari, arastirmada 250 bin çalisanin durumlarini incelediklerini açikladi.

Depresyon ve anksiyete (kaygi) gibi sebeplerle uzun süreli raporlar alan çalisanlarin sayisinin da arttigina isaret eden bilimadamlari, bu yüzden de Ingiltere'de pek çok isyerinin ''sürekli bir kadro'' barindirmak yerine, islerini geçici isçilerle yürütmeye çalistiklarini, bu durumun da isçinin ''güven'' duygusunu iyice zedeledigini bildirdi.

Lanchester Üniversitesi'nden Prof. Dr. Cary Cooper, bütün isverenleri sorunu ciddiye almaya çagirirken, daha büyük psikolojik ve ekonomik bedeller ödemek istemeyen her isverenin mutsuz ve tatminsiz çalisanlarin çalisma sartlarini düzeltmek için yatirim yapmalari gerektigini söyledi.

Cooper, isyerinde mutlu ve tatmin olan çalisanlarin daha saglikli olacaklarina dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious