İtalya, Mesir Macunu şenliklerine katılıyor

İtalya, Mesir Macunu şenliklerine katılıyor.20429
  • Giriş : 24.02.2006 / 00:00:00

İzmir'in İtalya Başkonsolosu Michele Tommasi, Manisa Vali Vekili Turan Eren'i makamında ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ziyarette başkonsoloslukta görevli Livio Angelisanti, İtalyan Ticaret Odası İş Geliştirme Sorumlusu Bilge Bulut ve Manisa'da faaliyet gösteren Flaminia Aspiratör Fabrikası Müdürü Fabio Ciucci da bulundu.
Vali Vekili Eren'in 24 Mart'ta kutlanacak şenliklere TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın da katılacağını söylemesi, Tommasi'yi sevindirdi. Tommasi, "Bu yıl Manisa Mesir Şenlikleri'nde bir İtalyan gecesi düzenlenecek olması, gerek ekonomik konum gerekse bütün Manisa'ya maledilecek kültürel bir konserle ilişkilerin gelişmesinin yanısıra İtalya'nın Türkiye'ye ve dolayısıyla da bu etkinliklerle Manisa'ya vermiş olduğu önemi gösteriyor. Şenlikler, ikili ilişkilerin ne kadar mükemmel bir seviyede seyrettiğinin altını çizmek için bir fırsat oluşturacak." dedi.

Eren de, "İtalyanların köklü geleneğimizde gece düzenleyecek olması şenliklere renk katacak. Bu yüzden organizasyonu ilimizde gerçekleştirenlere teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Eren, Başkonsolos'un eşinin de Manisalı olduğunu Tommasi'ye aktardığında bunu bilmediğini ve kendisi için büyük bir sürpriz olduğunu söyledi.

Flaminia Aspiratör Müdürü Ciucci ise Muradiye'deki fabrika hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. 11 bin metrekare alanda üretim yaptıklarını bildiren Ciucci, şu anda 30 milyon euro ihracat, 15 milyon euro iç piyasaya satış yaptıklarını aktardı. İki üç yıl içinde mevcut yerde 40 bin metrekarelik ilave yatırım yapmayı planladıklarını söyleyen Ciucci, yeni fabrikanın İtalya'dakilerden daha büyük olacağını, şu anda 250 kişi olan çalışan sayısının ek yatırımla 500'e çıkacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious