İtalya'da deprem: 1 kişi hayatını kaybetti!

İtalya'da deprem: 1 kişi hayatını kaybetti!.13895
  • Giriş : 22.08.2017 / 09:47:00

İtalya'nın batısında bulunan Ischia Adası'nda 3,6 büyüklüğünde bir deprem oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İtalya'nın batısında bulunan Ischia Adası'nda 3,6 büyüklüğünde meydana gelen deprem paniğe neden oldu. Maddi hasara ve yıkıma neden olan depremde 1 kadının da hayatını kaybettiği, 25 kişinin yaralandığı açıklandı.

 

Napoli kentinin batısında kalan Ischia Adası açıklarında yerel saatle 20.57’de (TSİ 21.57) 3,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Ulusal Jeofizik ve Volkanoloji Enstitüsünün (INGV) yaptığı açıklamaya göre, sarsıntı, adanın batısında deniz dibinde 10 kilometre derinlikte gerçekleşti.

Haberde, depremde 10 kişinin kaybolduğu, 25 kişinin de yaralandığı belirtildi. Adada, itfaiye ve sivil savunma ekiplerinin arama-kurtarma çalışmalarına devam ettiği bildirildi.,

Yaz ayları ve tatil dönemi olması sebebiyle adada çok sayıda turist olduğuna dikkat çekilen haberlerde, depremin ardından çok sayıda kişinin sokaklara döküldüğü kaydedildi.

Bölgedeki görgü tanıkları, artçı sarsıntıların etkisiyle başka yıkıntıların olabileceğini dile getirdi.

Ülkede geçen yıl 24 Ağustos’ta merkez üssü Accumoli olan 6 büyüklüğünde meydana gelen depremde özellikle Amatrice kasabası ve çevresindeki yerleşim yerlerinde 300 kişi yaşamını yitirmişti.

TÜRKİYE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*