İtalya'dan kritik Türkiye açıklaması

İtalya'dan kritik Türkiye açıklaması.14518
  • Giriş : 02.12.2016 / 08:16:00

İtalya, Türkiye için Avrupa Birliği'ne Türkiye ile ilgili çağrıda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, Avrupa Birliği ile Türkiye arasında yaşanan mülteci anlaşması krizi hakkında yorum yaptı.

Gentiloni, AB ve Türkiye'nin sığınmacılara ilişkin yapılan anlaşmayı canlı tutma çağrısında bulundu.

Bakan Paolo Gentiloni, İtalyan düşünce kuruluşu ISPI'nin organizasyonu, Dışişleri Bakanlığı'nın desteğiyle Roma'da gerçekleştirilen ve 3 gün sürecek olan Akdeniz Diyalogları - MED 2016 Forumu'nun açılışında konuştu.

Sığınmacı krizine değinen Gentiloni, bu sorunun, Ağustos 2015'te başlayıp, Mart ayında (Türkiye ile AB arasında imzalanan anlaşmanın hayata geçirilmesiyle) bittiğini düşünenlerin, büyük hata yaptıklarını söyledi.

İtalyanlar olarak bu kriz karşısında yaptıkları şeylerden gurur duyduklarını ifade eden Gentiloni, "Bu kriz, uzun yıllardır sürüyor ve henüz çözülmediğini de gayet iyi biliyoruz diyerek, bu konuda Afrika ülkeleri ile anlaşma yapılmasının gerekliliğini dile getirdi.

İtalyan Bakan, AB ile Türkiye arasında yapılan anlaşmanın canlı tutulmaya çalışıldığını söyleyerek, "Kolay olmasa da, bu anlaşmayı canlı tutmak için istekli olmamız gerekli. Bu konuda gerçekçi olmalıyız" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*