İtalya'da 3 Türk sporcu daha finalde

İtalya'da 3 Türk sporcu daha finalde.11329
  • Giriş : 27.06.2009 / 14:13:00

16. Akdeniz Oyunları'nda, erkekler grekoromen güreş ve bayanlar serbest stilde karşılaşmalar yapılırken, başarılı maçlar çıkaran 3 Türk sporcu finale yükseldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Febo Spor Salonu'nda gerçekleştirilen müsabakalarda mindere çıkan 4 Türk sporcudan erkeklerde 96 kiloda Serkan Özden, ilk maçında Tunuslu Hassine Ayari'yi, yarı finalde de İtalyan Beniamino Scibilia'yı aynı skorla 2-0 mağlup ederek, altın madalya için mücadele etmeye hak kazandı. Özden, finalde Theodoros Tounousidis ile karşılaşacak.

120 kiloda Rıza Kayaalp ise çok başarılı maçlar çıkardı. İlk karşılaşmasında Sırp rakibi Radomir Petkoviç'i 1 dakikada tuş yapan Kayaalp, ikinci maçında ise Musırlı Yasser Sakr'ı rahat bir oyunla 2-0 yenerek finale yükseldi. 19 yaşındaki genç sporcunun performansı gelecek için umut verdi. Kayaalp, finalde Panagiotis Papadopoulos ile karşı karşıya gelecek.

Bayanlar serbest stilde 51 kiloda mindere çıkan Dilek Atakol, Tunuslu Hedia Tabelsi'yi, yarı finalde de Yunan Aikaterini Poumpouridou'yu aynı skorla 2-0 mağlup ederek finale çıktı. Dilek, finalde İtalyan Francine De Paola ile karşılaşacak.

Bayanlar 48 kiloda ise Filiz Çıkrıkçı, Fransız Melanie Lesaffre'ye 2-0 mağlup oldu. Mağlup olduğu rakibi finale çıkamayan Çıkrıkçı elendi.

Güreş müsabakalarını Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ve eski Devlet ve Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin de izledi.

Grekoromen stilde final karşılaşmaları TSİ 17.00'de başlayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*