İtalya'da bir taraftar öldü

İtalya'da bir taraftar öldü.12356
  • Giriş : 31.03.2008 / 11:11:00

İtalya 1. Ligi (Serie A) bir kez daha taraftar ölümüyle gölgelendi. Bir Parma taraftarı, Juventus taraftar otübüsünün altında kalıp ölünce Juventus-Parma karşılaşması ertelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son yıllarda şike ve taraftar olaylarıyla sarsılan İtalya’da Kasım 2007’de Juventus ile Lazio taraftarları arasındaki arbade sırasında Lazio taraftarı Gabriela Sandri, bir polisin açtığı ateş sonucu ölmesiyle Çizme’de yer yerinden oynamıştı.

Juventus-Parma maçı için dün Torino’daki Olimpiyat Stadı’na giden 28 yaşındaki Parma taraftarı Matteo Bagnaresi, servis alanında Juventus taraftarlarını taşıyan otobüsün altında kaldı. Yaşanan trajedi üzerine yetkililer Juventus-Parma maçını erteledi. Juventus Kulübü’nden yapılan açıklamada, "Bu trajik durum sonrası iki kulüp takımı da sahaya çıkacak durumda olmadıklarını bildirdiler" denildi. İtalya Futbol Federasyonu da maçın ertelendiğini duyurdu.

ANSA haber ajansı, Torino-Piacenza arasındaki A21 Otoyolu üzerindeki servis alanında iki takımın taraftarları arasında kavga çıktığını belirtirken, Gazzetta dello Sport, Bagnaresi’yi ezen otobüsün rakip takım taraftarlarının saldırısına uğradığını belirtti. İtalya’da federasyon maçlar öncesi ölen taraftar anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious