İtalya'daki depremde ölü sayısı 50'ye çıktı

İtalya'daki depremde ölü sayısı 50'ye çıktı.12688
  • Giriş : 06.04.2009 / 13:44:00

İtalya'da meydana gelen depremde ölü sayısı 50'ye yükseldi. Ölü sayısının artması konusunda ciddi endişeler yaşanırken depremde yerle bir olan pek çok köye henüz ulaşılamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


İtalyan televizyonu, dün gece Roma'ya 90 kilometre uzaklıktaki L'Aquila'da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremde ölenlerin sayısının 50'ye çıktığını duyurdu.

Ölü sayısının artması konusunda ciddi endişeler yaşanırken depremde yerle bir olan pek çok köye henüz ulaşılamadı.

İtalya Ulusal Jeofizik Kurumu depremin büyüklüğünü 5.8 olarak verirken, Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi ise 6.3 olduğunu kaydetmişti.

TÜRK KIZILAYI'NIN HER TÜR YARDIMA HAZIR OLDUĞU BİLDİRİLDİ

Türk Kızılayı'nın, İtalya'da meydana gelen deprem bölgesinde ihtiyaç duyulabilecek her tür yardıma hazır olduğu bildirildi.

Türk Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye saati ile sabah 04.30 civarında İtalya'da meydana gelen depremin, başkent Roma dahil olmak üzere geniş bir bölgede hissedildiği, ilk bilgilere göre 27 kişinin hayatını kaybettiği ve bazı binalarda da hasar oluştuğu anımsatıldı.

Türk Kızılayı Afet Operasyon Merkezi'nin depremin hemen ardından İtalyan Kızılhaçı ile iletişime geçerek durum hakkında bilgi aldığı ifade edilerek, Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali'nin bir taziye mesajı yayımlayarak, ''İtalya'ya gereken her tür yardımın yapılabilmesi için hazır olduklarını ilettiği'' aktarıldı.

İtalyan Kızılhaçı'nın gerçekleştirdiği ihtiyaç tespit çalışmalarının ardından bölgede ihtiyaç duyulabilecek insani yardım çalışmaları için tüm hazırlıkların tamamlandığı, Türk Kızılayı'nın bölgedeki gelişmeleri yakından takip ettiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*